1. KONCERT „ŚPIEWANKI WIELKOPOLSKIE” – rejestracja koncertu, który odbył się 22 czerwca na Ostrowie Tumskim podczas wydarzeń upamiętniających 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 1050-lecie Archidiecezji Poznańskiej. Repertuar składa się z piosenek i pieśni znanych z okresu Powstania Wielkopolskiego, takich jak: „Wojenko, wojenko”, „Gdy szedłem raz od warty”, „Marsylianka Wielkopolska”, „Wśród nocnej ciszy pod Lwowem”,
„Hej, dziewczynki, posłuchajcie” czy „U młynarza Marcina”. Wśród występujących artystów znaleźli się soliści Teatru Muzycznego w Poznaniu: Maciej Zaruski, Dagmara Rybak, Łukasz Kocur, Anna Lasota, Katarzyna Tapek i Maciej Ogórkiewicz. W wydarzeniu wziął udział również Piotr Kaźmierczak, aktor Teatru Polskiego w Poznaniu.
Artystom towarzyszył chór i muzycy orkiestry Teatru Muzycznego w Poznaniu.
EMISJA NA KANALE YOUTUBE TEATRU MUZYCZNEGO: SOBOTA 9 STYCZNIA.
2. CZESIO I WIESIO – autorski program Wiesława Paprzyckiego, solisty Teatru Muzycznego w Poznaniu, który jest również brzuchomówcą. Wraz ze swoją lalką czyta najpiękniejsze bajki i wiersze wybrane spośród klasyki polskiej literatury dla dzieci. Projekt zrealizowano w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Kultura w sieci”.
EMISJA NA KANALE YOUTUBE TEATRU MUZYCZNEGO: NIEDZIELA 10 STYCZNIA.
3. JAŚ I MAŁGOSIA – jedna z czterech „Bajek Samograjek” Jana Brzechwy w reżyserii Łukasza Brzezińskiego, która została nagrana w ciągu jednego dnia na scenie i widowni Teatru Muzycznego, bez scenografii i charakteryzacji. Aktorzy wykorzystali kostiumy znajdujące się w magazynie Teatru lub prywatne rzeczy. Wszystko po to,
aby pokazać „zwykłego bohatera”, który nie będzie odwzorowaniem oryginalnej postaci znanej z kart książki. Soliści przygotowywali swoje role metodą wykorzystywaną przy okazji kręcenia seriali, czyli w domu i bez prób. Pozwoliło to na zachowanie maksymalnego bezpieczeństwo zarówno realizatorów, jak i aktorów.
EMISJA NA KANALE YOUTUBE TEATRU MUZYCZNEGO: NIEDZIELA 10 STYCZNIA.
4. KONCERT DLA RODZIN – piosenki z bajek pochodzących z repertuaru Teatru Muzycznego w wykonaniu solistów.
EMISJA NA KANALE YOUTUBE TEATRU MUZYCZNEGO: SOBOTA 16 STYCZNIA.
5. SALON POEZJI – wyjątkowa odsłona Salonu Poezji, na żywo w wersji online, prosto z Teatru Muzycznego w Poznaniu. Odbędzie się ona w ramach XXIV Dnia Judaizmu. Do udziału została zaproszona znakomita aktorka teatralna i filmowa Antonina Choroszy, która od 1991 roku związana jest z Teatrem Nowym w Poznaniu. W programie zatytułowanym „Poezja pełna gorącego tu i teraz” znalazły się wiersze Agi Mishol, Laureatki Międzynarodowej Nagrody Poetyckiej im. Zbigniewa Herberta z 2019 roku. Program muzyczny przygotuje Marcin Baranowski, wiolonczelista orkiestry Teatru Muzycznego.
BILETY W CENIE 6 ZŁ MOŻNA KUPOWAĆ NA STRONIE LIVE.BILETY24.PL.
6. JAŚ LIS – bajka w odcinkach autorstwa Maliny Prześlugi-Delimaty czytana przez Radosława Elisa, aktora Teatru Muzycznego w Poznaniu.
EMISJA NA KANALE YOUTUBE TEATRU MUZYCZNEGO: NIEDZIELA 17 STYCZNIA.
7. KSIĘGA DŻUNGLI – zapis spektaklu w reżyserii Jakuba Szydłowskiego. Historia chłopca zwanego „Żabą”, który trafia do dzikiej i bezwzględnej, ale kierującej się swoim odwiecznym prawem, zwierzęcej społeczności. Powieść Rudyarda Kiplinga zaliczana jest do klasyki literatury i została ujęta w poczet obowiązujących lektur szkolnych. Uwspółcześniona adaptacja potraktowana została jako wspaniała okazja do zmierzenia się z trudnościami i możliwościami, jakie stwarza zderzenie się świata dziecięcego ze światem „dorosłych”. Wśród wielu barwnych postaci najmłodsi widzowie mogą zobaczyć: czarną panterę Bagheerę, misia Balusia, wilki, małpy, węża Kaa, szakala Tabakę oraz tygrysa Shere Khana.
EMISJA NA KANALE YOUTUBE TEATRU MUZYCZNEGO: NIEDZIELA 17 STYCZNIA.
Akcji pt. „FestFERIE” towarzyszyć będzie projekt edukacyjny skierowany do różnych grup wiekowych. Szczegółowe informacje dostępne są NA STRONIE WWW.TEATR-MUZYCZNY.PL ORAZ NA FB I INSTAGRAMIE TEATRU.