Jadzia Pętelka

Ferie zimowe w Krakowie 2015

📅 poniedziałek 16.02.2015 do niedziela 01.03.2015
Ferie zimowe w Krakowie 2015

Zimowe ferie w Krakowie rozpoczynają się 16 lutego, zaś uczniowie wrócą do szkół 2 marca. Jak zagospodarować ten czas dzieciom, które zostaną w mieście? Czy nie będą się nudziły? Czy zima w mieście może być ciekawa?
Zima w mieście może być nie tylko ciekawa, może być też okazją do odkrywania swoich talentów, okazją do spróbowania czegoś nowego, nauczenia się rzeczy, które w szkole trudno znaleźć. Akcja "Zima w mieście" organizowana jest, jak co roku przez krakowskie muzea, domy kultury i biblioteki, ale z ciekawą ofertą dla dzieci wychodzą również komercyjne placówki edukacyjno-rozrywkowe.

W tym roku podczas ferii zimowych mali krakowianie będą mogli uczestniczyć w przeróżnych warsztatach – od teatralnych i tanecznych, poprzez plastyczne, komputerowe po cyrkowe. Będą mogli brać udział w spotkaniach, oglądać filmy i spektakle, słuchać bajek, robić doświadczenia naukowe, wychodzić na basen, a nawet uczestniczyć w prawdziwych wycieczkach.

Warto pamiętać, że część placówek prowadzi akcję Zima w Mieście całkowicie bezpłatnie! Już także prowadzone są zapisy – nie zapomnijcie o zarejestrowaniu pociech!

Czekają na Was spotkania, zajęcia, warsztaty w Muzeum Armii Krajowej ,Muzeum Narodowym i Muzeum Historycznym Miasta Krakowa. Również Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie organizuje intrygujące warsztaty. Bardzo ciekawie przedstawiają się propozycje Muzeum Etnograficznego, Muzeum ArcheologicznegoMuzeum w Wieliczce, Zamku Królewskiego na Wawelu, kusi również Galicyjska podróż w  MCK.

Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta zaprasza do udziału w różnorodnych zajęciach, a uwagę przyciągają Kosmiczne Ferie w Dworku Białoprądnickim i jego Klubach Kultury: Przegorzały, Mydlniki i Vademecum. Akcję Zima przeprowadzają także Krowoderska Biblioteka Publiczna oraz Młodzieżowy Dom Kultury.

Ekspedycję w głąb książki proponuje Pracownia Arete,  zaś Onamato zaprasza na malarską podróż po Europie.

Wszystkich pasjonatów robotów i nauki zapraszają Warsztaty Robotów, Trybikowo.pl i Robotowo.

Nie sposób zapomnieć także o Festiwalu Teatrów dla Dzieci w NCK.

WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW NA PORTALU MIASTODZIECI.PL – W DZIALE WYDARZEŃ – SEKCJA ZIMA W MIEŚCIE

Oferta jest na bieżąco aktualizowana, zatem zaglądajcie często 🙂