Ferie zimowe 2017 w Bibliotece

📅 poniedziałek 16.01.2017 do piątek 27.01.2017
bezpłatne
dziecko biblioteka książki
W dniach 16-29 stycznia w naszym regionie trwały będą ferie zimowe.

Miejska Biblioteka Publiczna Łódź-Śródmieście jak każdego roku włączy się w organizację czasu wolnego dla dzieci i młodzieży. W programie bezpłatne zajęcia świetlicowe, podczas których dzieci będą miały możliwość korzystania z internetu, z gier komputerowych, planszowych, ruchowych i  PlayStation. Uczestniczyć będą w warsztatach plastycznych. W ramach ogólnopolskiej akcji Cała Polska Czyta Dzieciom w bibliotekach zostaną zorganizowane spotkania głośnego czytania zatytułowane „Ferie zimowe z książką”. W każdej filii zostaną przygotowane kąciki, gdzie dla chętnych będą dostępne materiały plastyczne.

Ponadto:

• w Filii Nr 4 zorganizowane będą dwukrotnie zajęcia tematyczne – 25 stycznia o godz. 10:00 „Bezpieczny Internet” a 26 stycznia o godz. 10:00 „Biblioteki w Polsce i na świecie”.
  • Filia Nr 5 proponuje 19 stycznia spotkanie z ciekawym człowiekiem. Gościem będzie Pani Maria Nowakowska, która poprowadzi nas „Śladami łódzkich detali architektonicznych”, zaś 25 stycznia warsztaty kryminalistyczne przeprowadzą studenci Studenckiego Koła Kryminalistyków Wydziału Prawa i Administracji UŁ.

Wszystkich nie mających pomysłu na ten wolny od zajęć szkolnych czas serdecznie zapraszamy. Z pewnością nie będzie nudno!

Pod tym adresem znajdziesz adresy blogów poszczególnych śródmiejskich filii

Również Miejska Biblioteka Publiczna Łódź-Polesie w ferie czeka na uczniów i przedszkolaków. Do ich dyspozycji będą gry, puzzle i układanki, będą mogli także uczestniczyć w spotkaniach i warsztatach. Jest w czym wybierać! W programie m.in. prelekcja o indianach Ameryki Północnej, przedstawienie w teatrzyku Kamishibai, głośne czytanie, warsztaty plastyczne i zajęcia origami.

Quiz Rodzinny Akademii Miasta Dzieci – ściągnij darmową grę dla całej rodziny!

Na czym polega gra? To proste! Losujesz zabawne pytania dzięki którym lepiej poznasz członków swojej rodziny lub dostajesz zadania do wykonania.

Ściągnij od nas karty podstawowe oraz dodatkowo zadania, karty dla maluchów lub nastolatków. Wydrukuj je, sklej ze sobą spód i wierzch kart, wytnij i graj! Dobrej zabawy!

Szczegółówy program poleskich bibliotek dla dzieci, które w ferie zostają w mieście (plik pdf)

Miejska Biblioteka Publiczna Łódź-Bałuty także jest doskonale przygotowana na przyjęcie uczniów w ferie. Wyglądajcie wieści na blogach poszczególnych filii!