Poznański Szlak Legend dla Dzieci to trasa do indywidualnego zwiedzania, pomysł na nieco inny rodzinny spacer po mieście. Na Szlak można wybrać się w dowolnym momencie – wystarczy tylko wziąć ze sobą folder z mapą oraz grą miejską, która z pewnością przypadnie do gustu i młodszym i starszym Szlakowiczom i Szlakowiczkom. Po prostu wszystkim tym, którzy lubią zagadki, poszukiwanie przygód i trochę inne miejskie spacery.
Wyjątkowa gra miejska wiedzie tajemniczym szlakiem, który prowadzi do miejsc-symboli związanych z poznańskimi legendami, gdzie czekają na Was zadania. Jedyne wskazówki do ich rozwiązania znajdują się właśnie w folderze, który można pobrać z zakładki SKARBIEC na naszej stronie www.szlaklegend.pl lub otrzymać w Bramie Poznania, Centrum Informacji Rodzinnej, Centrum Informacji Senioralnej oraz w punktach Centrum Informacji Turystycznej.
W trakcie ferii zimowych (od 12 do 27 stycznia) zachęcamy Was do przejścia Szlaku z nagrodą! Każde dziecko, które weźmie udział w grze miejskiej i przyjdzie do Bramy Poznania z folderem z poprawnym rozwiązaniem zagadek otrzyma bezpłatną publikację „Koziołki, rury i czarcie ogony” z dziesięcioma legendami o Poznaniu. Książkę znajdziecie w punkcie informacyjnym Bramy Poznania w godzinach otwarcia instytucji.
dla kogo:
– głównie dla rodzin z dziećmi w wieku 6–10 lat, chociaż młodsi i starsi też mogą bawić się doskonale
sposób zwiedzania:
– trasa do indywidualnego zwiedzania, nie obowiązują zapisy
– konieczne jest pobranie folderu z grą miejską (do samodzielnego wydrukowania – z zakładki SKARBIEC – lub z punktów stacjonarnych, których listę znajdziecie w SKARBCU na stronie www.szlaklegend.pl)
informacje praktyczne:
– start gry miejskiej w Parku Stare Koryto Warty (przy amfiteatrze), meta na placu Wolności (koło Fontanny Wolności)
– trasa o długości ok. 2,5 km
– czas trwania spaceru ok. godziny
Projekt Poznański Szlak Legend dla Dzieci realizowany był w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego.
Regulamin akcji dostępny na stronie www.bramapoznania.pl oraz w siedzibie Bramy Poznania. Liczba publikacji przeznaczonych do dystrybucji w ramach akcji jest ograniczona.
Brama Poznania Ichot
Brama Poznania - nowy kierunek zwiedzania Brama Poznania, czyli Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego, to instytucja, która odwołując się do ponad tysiącletniej historii poznańskiej Wyspy Katedralnej odkrywa przed zwiedzającymi miejsce narodzin polskiej państwowości. Stanowi ona przykład …