Weleda

📅 poniedziałek 14.02.2022 do sobota 26.02.2022
🎫 14zł
Ferie z IKM – Wygeneruj Miasto Przyszłości
Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku zaprasza dzieci i młodzież na różnorodne warsztaty przybliżające tematykę wyzwań zmieniającego się świata. Zapoznamy się z nimi podczas gier miejskich na świeżym powietrzu, warsztatów urbanistycznych z kreatywnego projektowania oraz tworzenia gry karcianej od podstaw.

Podczas spacerów najmłodsi uczestnicy zapoznają się z tematyką Gdańska jako Miasta Przyszłości. Proponujemy udział w trzech spacerach, o określonej tematyce, innej na każdym spotkaniu. Wszystkie spacery odbywają się na Głównym Mieście i wzbogacone są o warsztaty powiązane z zabawą.

Wspólne projektowanie miasta przyszłości, pozwoli uczestnikom omówić wyzwania, zagrożenia oraz potencjał Gdańska przyszłości. Na podstawie zebranych informacji stworzą makiety miasta przyszłości korzystając z przygotowanych materiałów i własnej kreatywności. Dzięki warsztatom każdy uczestnik będzie miał szansę zrozumieć, jaki wpływ na przyszłość mają podjęte dzisiaj decyzje.

Ostatnia propozycja to zajęcia z tworzenia gry karcianej od podstaw. Uczestnicy stworzą ją w oparciu o grę „Miasto Przyszłości”, której celem jest stawianie gracza przed rzeczywistymi dylematami w procesie rozwoju miasta przyszłości. Uczestnicy poznają mechanizmy gier typu shift cards, card drafting, deckbulding i nauczą się ich stosować we własnym projekcie. Najważniejszym wyzwaniem dla uczestników będzie opracowanie gry wysoce grywalnej, o rozwiniętej mechanice i złożonym temacie.

Czy i jak motywować dzieci

Więcej szczegółów:  ikm.gda.pl
Zapisy:  https://app.evenea.pl/event/wmp/