Koszt udziału w zajęciach to 100 zł. Cena obejmuje udział w pięciodniowych warsztatach: 3 bloki zajęć dziennie (3 x 60 min.). Brak możliwości udziału w pojedynczych zajęciach.
Opłaty można dokonać w kasie Teatru ROZBARK, od poniedziałku do piątku w godzinach od 14.00 do 19.00. Zapisu dziecka oraz opłaty za zajęcia dokonać należy do
13 stycznia (piątek). Ograniczona liczba miejsc!
ZAJĘCIA TANECZNE | studio A
Warsztaty skupiać się będą na szeroko rozumianych działaniach fizycznych, do których zaliczyć można naukę choreografii tanecznych oraz improwizacji ruchowej, uzupełnione o elementy zadań aktorskich. Zajęcia skupiają się na rozwijaniu kreatywności w działaniach grupowych, jak i indywidualnych. Dzięki nauce o świadomości ciała prowadzący postara się obudzić drzemiący w uczestnikach potencjał, który przyczyni się do rozwoju ich osobowości oraz umiejętności niezbędnych w lepszym funkcjonowaniu w społeczeństwie, takich jak: empatia, kreatywność, współpraca w grupie oraz łatwiejsza komunikacja. Wszystkie te ćwiczenia oscylować będą wokół formy energicznej zabawy pobudzającej do otwartości, spontaniczności oraz przekraczania własnych barier. Wszystkie one dążyć będą także do ukazania ciała jako spektrum niezliczonych możliwości oraz jako narzędzie o ogromnym potencjale.
Zajęcia poprowadzi:
KATARZYNA KOSTRZEWA absolwentka Wydziału Teatru Tańca krakowskiej PWST. Choreografka, aktorka i pedagog. Dotychczasowe doświadczenie zawodowe zdobywała współpracując z Teatrem Śląskim w Katowicach, Teatrem Polskim w Bielsku-Białej, Teatrem Wybrzeże w Gdańsku, Teatrem Capitol w Warszawie, Teatrem Rampa w Warszawie, Teatrem Dramatycznym w Wałbrzychu, Teatrem Miejskim w Gdyni, Teatrem Modrzejewskiej w Legnicy oraz Teatrem Tańca i Ruchu Rozbark w Bytomiu. „Projekt: 3 Siostry”, będący jej debiutem choreograficznym, był wielokrotnie nagradzany na festiwalach w całej Polsce i za granicą. Spektakl „Piąta strona świata” w jej choreografii został uznany najlepszym spektaklem w Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej w 2013 roku. Jako pedagog współpracuje ze Szkołą Aktorską przy Teatrze Śląskim oraz Niepubliczną Szkołą Baletową Arabesque w Katowicach.
ZAJĘCIA AKTORSKO-WOKALNE | studio C
Warsztaty skupiać się będą na działaniach aktorskich, muzycznych (wokalno-impostacyjnych) oraz ruchowych (taneczno-rytmicznych). Celem warsztatów będzie pobudzenie wyobraźni dzieci oraz poszerzenie spektrum ich możliwości pracy z ciałem w szerokim jego ujęciu. Cielesność przedstawiona będzie jako nośnik wewnętrznej emocjonalności, wyrażający się poprzez ekspresję ruchową i głosową. Narzędziami, które posłużą nam w dążeniu do wytyczonych założeń będą ćwiczenia:
• wokalne/impostacyjne – doskonalące walory głosowe;
• wokalno-rytmiczne – nastawione na muzyczną pracę z tekstem oraz szafowaniem różnorodnymi rytmicznymi formami jego ujęcia;
• świadomości przestrzeni, poczucia rytmu i jego możliwości;
• taneczno-rytmiczne – nakierowane na wzmocnienie koordynacji ciała,
• aktorskie – służące wykorzystaniu zebranych umiejętności w celu realizacji wytyczonych założeń poszczególnych scenek, zadań aktorskich.
Wszystkie te ćwiczenia oscylować będą wokół formy energicznej zabawy pobudzającej do otwartości, spontaniczności oraz przekraczania własnych barier. Wszystkie one dążyć będą do ukazania ciała jako spektrum niezliczonych możliwości oraz jako narzędzia o ogromnym potencjale. Uczestnictwo w warsztatach pozwoli jego uczestnikom odkrywać siebie, a tym samym poszerzać własną samoświadomość.
Zajęcia poprowadzi:
ANNA RAJ aktor, tancerz, filolog i pedagog. Absolwentka aktorstwa i tańca w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie oraz filologii angielskiej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach na kierunku Media-Kultura-Translacja, Akademii Pedagogicznej w Krakowie i Padagogische Hochschule Ludwigsburgu. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie taneczne z licznymi sukcesami. Kilkuletnie doświadczenie aktorskie współpracuje z reżyserami, niezależnymi grupami teatralnymi i twórcami w Polsce i zagranicą. Trener ekspresji ciała, ruchu i kreatywności dla ludzi sztuki, biznesu, kultury i dzieci. Od 2015 roku współpracuje z Teatrem Korez w Katowicach. „Cela S” jest jej debiutem reżyserskim.
ZAJĘCIA Z TEATRU LALKOWEGO | sala konferencyjna
Podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się jak ożywić przedmioty codziennego użytku i sprawić by stały się one scenicznymi postaciami. Dzieci nauczą się nadawać swoim przedmiotom charakterystyczny głos i wymyślać w jaki sposób będą się poruszać ich nietypowi bohaterowie (formy teatralne). Po obyciu się ze sceną i zaznajomieniu się z animacją prostych przedmiotów – uczestnicy będą zgłębiać sztukę animacji typowych lalek teatralnych takich jak pacynki, kukły czy maski. Dowiedzą się jak poprawnie poruszać nadgarstkiem w minimalistycznym świecie pacynki, jak prawidłowo trzymać pion przy animacji kukły i na czym polega kropla transformacji w grze aktorskiej maską. Zajęcia będą angażowały nie tylko umysł, ale też ciało i głos. Na naszych zajęciach udowodnimy, że lalki w teatrze, to nie tylko pacynki i marionetki w teatrze lalką może być wszystko – nawet kawałek materiału bądź sznurka. Będziemy uczyć się ożywiać na scenie materię oraz budować swoje teatralne formy, które pomogą nam w ekspresji (nie tylko scenicznej) samego siebie.