Ferie 2017 w Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia 2 – Nowy Port

Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia 2 - Centrum Edukacji Artystycznej, Strajku Dokerów, Gdańsk
🗺 mapa
📅 poniedziałek 16.01.2017 do niedziela 29.01.2017
bezpłatne
ferie zimowe 2017 gdańsk gdynia sopot
 

Ferie zimowe w CSW ŁAŹNIA 2 – Nowy Port

Maszyna czasu, czyli w co bawili się nasi rodzice.

Termin: 16 – 20.01.2017

Godzina: 10.00 – 15.00

Prowadzenie: Magda Dębna, Dorota Dombrowska

Grupa wiekowa: dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (5-8 lat)

Zapraszamy najmłodszych w podróż do świata twórczych, plastycznych zabaw ich rodziców i dziadków. Opowiemy jak dzieci spędzały kiedyś czas z rodzicami i rówieśnikami, jakie piosenki śpiewały, jakie oglądały filmy i czym się bawiły. Będzie to podróż do świata dobrego wzornictwa. Pamiętacie nakręcane roboty, drewniane samochody i koniki na biegunach? My tak! Ale czy znają je dzieci? Przeniesiemy się do magicznego świata dawnych zabawek, dowiemy się z czego były zrobione i stworzymy ich nowoczesne interpretacje. Zbudujemy kosmiczne pojazdy i wyruszymy w podbój kosmosu! Ponadto, zorganizujemy teatrzyk kukiełkowy i teatr cieni z własnoręcznie wykonanymi bohaterami. Poznamy pięknie ilustrowane bajki dla dzieci z lat 60. i 70., a później sami zamienimy się w małych artystów.

W przerwach nauczymy się bawić w dawne gry i zabawy. Uwaga rodzice! Po tych feriach będziecie musieli wyciągnąć z piwnicy gumę do skakania, latawiec, Zośkę, hula hop i zmierzyć się w grze ze swoimi dziećmi.

Celem warsztatów jest rozwój wyobraźni najmłodszych, inspiracja do twórczych poszukiwań, uwrażliwienie na sztukę, nauka wchodzenia w role, wyrażania własnych opinii i współdziałania, ćwiczenie refleksu i zręczności. A przede wszystkim twórcza dobra zabawa, która łączy pokolenia.

Alfabet sztuki, czyli jak czytać sztukę współczesną? – warsztaty z książki obrazkowej dla dzieci.

Termin: 16 – 20.01.2017

Godzina: 10.00 – 15.00

Prowadzenie: Karolina Lasota, Anna Miadziółko

Grupa wiekowa: 8 – 14 lat

W trakcie warsztatów uczestnicy będą poznawać tajniki tradycyjnych technik graficznych oraz pogłębią swoją wiedzę na temat sztuki współczesnej. Dowiedzą się jak wyglądała praca grafika dawniej i dziś, własnoręcznie sprawdzą jak funkcjonuje prasa drukarska oraz odkryją nowe środki wyrazu artystycznego. Nauczą się podstaw projektowania oraz tworzenia ilustracji. Przekazana wiedza w połączeniu z nowymi narzędziami ekspresji umożliwi uczestnikom wcielenie się w rolę młodych projektantów graficznych, którzy w dalszej części warsztatów stworzą od podstaw serię różnorodnych grafik, z których powstanie później mały przewodnik po świecie sztuki współczesnej. Głównym założeniem warsztatu jest pobudzenie u dzieci wyobraźni oraz zdolności do syntetycznego i koncepcyjnego myślenia. Samodzielnie korzystanie z narzędzi graficznych może również zwrócić uwagę dzieci na sztukę projektowania graficznego, jako inherentny element otaczającego je świata. Taka świadomość niesie ze sobą potencjał naturalnego i swobodnego wydobycia kreatywności z każdego uczestnika warsztatów. Przygotowana w ramach projektu książka obrazkowa stanowić będzie zachętę do dalszych twórczych poszukiwań oraz eksperymentów z różnymi formami artystycznymi. Poprzez działania warsztatowe podejmiemy próbę rozbudzenia wśród uczestników krytycznego spojrzenia na aspekt wizualny codzienności oraz postaramy się wywołać u nich poczucie posiadania wpływu na otaczającą nas rzeczywistość.

[forma+materia]

Termin: 23 – 27.01.2017

Godzina: 10:00 – 15:00

Prowadzenie: Robert Sęk, Natalia Wiśniewska

Grupa wiekowa: 8 – 14 lat

Podczas warsztatów dzieci odbędą podróż po świecie formy, materiałów używanych do tworzenia rzeźb, w rozumieniu różnorodnych, niezidentyfikowanych konstrukcji przestrzennych. Głównych tematem pięciodniowej pracy będą same dzieci, to jakie posiadają cechy charakteru, jakie preferencje. Warsztatowicze za pomocą gliny, bandaża gipsowego i papieru maché postarają się zaprojektować proste w formie struktury, które będą nawiązywały do ich samych. Chcemy, aby dzieci miały możliwość pracy z materią „poważną”, używaną przez dorosłych, zamiast zawsze używanych zamienników takich jak masa solna czy plastelina. Poprzez pracę bezpośrednio z materiałami i bez użycia narzędzi rzeźbiarskich, z naciskiem na organiczność oraz kontakt z materiałem uczestnicy przejdą krok po kroku proces twórczy, który zakończy się powstaniem konstrukcji przestrzennych. Dzieci będą miały możliwość bliższego przyjrzenia się sobie, uruchomią pokłady kreatywności, zapoznają się z nowym materiałem plastycznym.

Ferie 2017 w Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia 1 – Dolne Miasto

 

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent
Adres:
ul. Strajku Dokerów 5
Gdańsk Nowy Port
Dojazd od Dworca Głównego w Gdańsku:
tramwaj 10, 7, 1, autobus 158. Z Gdańska-Wrzeszcza tramwaj 5
Kontakt:

+48 58 500 02 31
office@laznia.pl
http://www.laznia.pl/onas,5,laznia_2.html