Ferie 2017 w Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia 1 – Dolne Miasto

Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia, Jaskółcza, Gdańsk,
📅 poniedziałek 16.01.2017 do niedziela 29.01.2017
bezpłatne
ferie zima w miescie gdańsk

Warsztaty odbędą się zarówno w CSW Łaźnia 1 – Dolne Miasto, jak i CSW Łaźnia 2 – Nowy Port. Wszystkie zajęcia są darmowe, obowiązują zapisy poprzez e-mail warsztaty@laznia.pl

Ferie zimowe w CSW ŁAŹNIA 1 – Dolne Miasto

Termin: 16 – 28.01.2017

Godzina: 9.00 – 15.00

Prowadzenie: Koty na Płoty

Grupa wiekowa: dzieci i młodzież

Zapraszamy na zajęcia z szycia dla dzieci i młodzieży.

Czy i jak motywować dzieci

Celem warsztatów jest rozwinięcie wyobraźni przestrzennej, zgłębienia zagadnień estetyki w modzie i ubiorze oraz wspomaganie rozwoju manualnego. Uczestnicy nauczą się zdejmować miarę z siebie, konstrukcji ubioru oraz projektowania wykrojów, które będą bazą do dalszej pracy nad zaprojektowanym modelem odzieży. Będziemy dyskutować o tym czym jest moda, do czego jest nam potrzebna, dlaczego się zmienia i jakie ma funkcje.

Szycie to nie tylko łączenie ze sobą kawałków materiałów, ale również myślenie przestrzenne o człowieku, jako o skomplikowanej bryle. W dużej mierze konstruowanie odzieży opiera się na geometrii, więc będziemy zahaczać o zagadnienia z tej części matematyki.

Uczestnicy nauczą się również rozróżniania materiałów, podstawowych zasad krojenia, obsługi maszyny oraz podstaw konstrukcji stroju. Każdy uczestnik uszyje od jednej do dwóch sztuk ubioru. Do szycia wykorzystywać będziemy nowe materiały, ale także gotowe sztuki odzieży. Dzięki przerabianiu uszytych już ubrań uczestnicy nauczą się stopniowania rozmiarów ubrań, dopasowywania gotowych strojów do własnej sylwetki, zdobienia, zmiany konstrukcji poprzez ingerencję w gotowy wzór. Nauczy to dzieci myślenia o odzieży w duchu ekologicznym. Pokażemy, że wychodzące z mody ubrania nie muszą lądować w śmietniku, że nieduża ingerencja, zmiana może dać im drugie, trzecie życie.

Uczestnicy nabędą umiejętności m.in. przyszywania guzika, wyszywania dziurki pod guzik, wszywania zamka, naszywania zdobień i aplikacji, szycia maszynowego oraz ręcznego.

Ferie 2017 w Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia 2 – Nowy Port