Family Cup – XVI Amatorskie Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w Kolarstwie Górskim

Data wydarzenia: niedziela 19.06.2011 do niedziela 26.06.2011

Kolejna edycja rodzinnych zmagań kolarzy amatorów już za nami. Na starcie w Ośrodku Sportowo – Wypoczynkowym Malinka w Zgierzu stawiło się 135 uczestników. Sześciu najlepszych zakwalifikowało się do Ogólnopolskiego Finału Mistrzostw, który odbędzie się 3 września br. w Kielcach. Impreza odbyła się pod patronatem Miasta Dzieci.

XVI Amatorskie Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w Kolarstwie Górskim
Family Cup 2011

11 czerwca na terenie Ośrodka Sportowo – Wypoczynkowego Malinka w Zgierzu odbyły się XVI Amatorskie Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w Kolarstwie Górskim Family Cup’11. W zawodach wzięło udział 135 kolarzy.  
    Wyścigi przeprowadzone były według klasyfikacji indywidualnej i rodzinnej z podziałem na kategorie wiekowe. Trasa wyścigu przebiegała przez piaszczysty, pagórkowaty las. Długość trasy zależna była od kategorii wiekowej (proporcjonalnie od najmłodszej do najstarszej – od 1 km do 20 km). Osoby, które zajęły pierwsze trzy miejsca otrzymały puchary, zaś pierwszych sześć – dyplomy i zakwalifikowały się do Ogólnopolskiego Finału Mistrzostw, który odbędzie się 3 września br. w Kielcach.
Istotnym wsparciem organizacyjnym imprezy było dofinansowanie jej – jak co roku – przez kluczowych sponsorów tj. Społeczną Wyższą Szkołę Przedsiębiorczości i Zarządzania w Łodzi oraz Zgierskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Markab w Zgierzu
Wszyscy uczestnicy bez względu na zajęte miejsce wzięli udział w losowaniu atrakcyjnych nagród. Były to m.in. akcesoria  rowerowe ufundowane przez Młodzieżowy Dom Kultury i Stowarzyszenie Kameleon, pokrowce rowerowe od Firmy Zator, pulsometry ufundowane  przez Firmę Novamed,  karnety  do klubu Fru Fitness w Zgierzu oraz do parku linowego i do wypożyczalni łódek –  MOSiR w Zgierzu, kosmetyki ufundowane przez Sieć Drogerii Rossman oraz koszulki i bluzy rowerowe ufundowane przez Top-Print w Łodzi, strój rowerowy ufundowany przez Bank BGŻ w Zgierzu. Posiłek dla zawodników ufundowali: Łódzki Rynek Hurtowy Zjazdowa, BIM Gastronomia M. Stefański i J. Wasiela oraz Organizatorzy. Wsparcia udzieliły również: sklep rowerowy  Dynamo Łódź, 1 st Layer, Bank Spółdzielczy w Zgierzu oraz Red Bull.

Nagrody uczestnikom zawodów wręczał: Wiceprezydent Zgierza Grzegorz Leśniewicz, oraz przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Zgierzu Adam Świniuch.

Organizatorzy dziękują również patronom medialnym: portalowi WirtualnyZgierz.pl, portalowi Rowerowemiasto.info, Pro-Radio i Internetowe Radio Zgierz, portalowi Miastodzieci.pl, portalowi Czasdzieci.pl, portalowi Cyklomaniak, Radio Łódź,  STVK Centrum, TVP Polskiej Oddział w Łodzi, serwisowi EZG.INFO.pl, Ilustrowanemu Tygodnikowi Zgierskiemu,  Eurodesk Zgierz,  Dziennikowi  Łódzkiemu –  za pomoc w promocji imprezy.

Patronat Honorowy nad imprezą sprawowali:
Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień, Starosta Powiatu Zgierskiego Krzysztof Kozanecki,  Prezydent Miasta Zgierza Iwona Wieczorek.

 Dziękujemy wszystkim dzielnym kolarzom i zapraszamy za rok!

 

 

Młodzieżowy Dom Kultury w Zgierzu - logo

Młodzieżowy Dom Kultury w Zgierzu

Oferta zajęć: Dziecięca grupa teatralna "Maniek" Dziecięca grupa teatralna "Maniek" istnieje od września 2004 r. Do listopada 2006 r. funkcjonowała pod nazwą "Klap - Ciap". Zajęcia dziecięcej grupy teatralnej to żywiołowa zabawa, pełna improwizacji i spontanicznej radości. …

Więcej

Adres:

ul. Długa 42
95-100 Zgierz


Kontakt:

42 719 08 52
mdkzgierz@o2.pl
http://mdkzgierz.pl
facebookZOBACZ TAKŻE:patronat