Familijna Niedziela: A Niech to Gęś Kopnie, Rybnik

Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach, ul. 1 Maja 91B mapa

niedziela 25.09.2016

dziecko + opiekun - 20 zł, dziecko - 15 zł, dorosły - 10 zł

A niech to Gęś kopnie

Gęś – to wyjątkowo dziwny ptak i w kulturze polskiej uruchamia bardzo różne skojarzenia. Samo słowo „gęś” gości przecież w wielu polskich powiedzeniach. Z jednej strony bywa synonimem głupoty („głupia gęś”, „gąska” – ironiczne nazwy niedoświadczonych dziewcząt), z drugiej – wyniosłości, kogoś, kto się panoszy i nie baczy na nic i na nikogo (bezceremonialne stwierdzenie: „rządzi się jak szara gęś”;). Z drugiej strony, nie obcy jest nam typowy widok gęsi przechadzającej się beztrosko po wiejskim podwórku, z długą szyją i śmiesznymi, kłapiastymi łapkami. Gęś jak to Gęś, ale czy tak naprawdę Ją znamy? Czy zastanawialiście się kiedyś, co w takiej Gęsi siedzi, co czuje, czy jest szczęśliwa, o czym myśli i o czym marzy?

Zapraszamy na skrzącą się dowcipem, mądrą opowieść o przyjaźni, szczęściu i poszukiwaniu swego miejsca na ziemi. Będziecie świadkami bardzo zabawnych, ale i zapierających dech w piersiach wydarzeń, ponieważ tytułowa Gęś ratując z opresji mieszkańców kurnika, postanawia ofiarować siebie samą Lisowi jako… danie główne. Niestety, drapieżnik okazuje się być tą ofertą niezainteresowany. Chcąc pozbyć się natrętnej i nieapetycznej przekąski, postanawia zaproponować ją swojemu kumplowi – Wilkowi. Przy bliższym poznaniu jednak chuda i gadatliwa Gęś znacznie zyskuje w oczach Lisa, zdobywając jego sympatię. Jak skończy się ta historia? I czy dojdzie wreszcie do konsumpcji? Przekonacie się o tym, uczestnicząc w spektaklu przygotowanym przez Teatr Fik-Mik z Domu Kultury w Rybniku – Boruszowicach.

A niech to Gęś kopnie, to spektakl nie tylko dla dzieci, to spektakl, który niesie wzruszenia, emocje i dotyka ludzkiej wrażliwości, tej dorosłej również. Spektakl o poszukiwaniu sensu w życiu, o wielkiej sile przyjaźni oraz szczęściu, które może nas spotkać nawet wtedy, kiedy najmniej się go spodziewamy.

W chwałowickim spektaklu „A Niech to Gęś Kopnie” w reżyserii Izabeli Karwot, według scenariusza Barbary Wójcik-Wiktorowicz w oprawie muzycznej Jarosława Hanika, wystąpią: Emilia Erdmann, Nikola Sołowska, Agata Przeliorz, Dorota Przeliorz, Patrycja Vogel, Natalia Vogel, Julia Rusin, Alicja Waleczek, Emilka Kupka, Lilianna Matuszek, Ewa Kamińska, Kuba Barabaz, Jan Leszczyniak, Szymnon Kiełbasa, Seweryn Haratyk i Rafał Przeliorz.

Spektakl w wykonaniu Teatru Fik-Mik w z Domu Kultury w Rybniku – Boguszowicach

w reżyserii Izabeli Karwot.

 

25 września 2016 r. o godz. 11.00

Spektakl dla dzieci od 5 lat.

Bilety: dziecko + opiekun – 20 zł, dziecko – 15 zł, dorosły – 10 zł.

Kasa DK Chwałowice: tel. 32 4216222 w. 39, dkchwalowice.kasa@gmail.com.

Dom Kultury w Rybniku – Chwałowicach

Rybnik ul. 1 Maja 91B, tel. 32 4216222

www.dkchwalowice.pl

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Familijna Niedziela: A Niech to Gęś Kopnie, Rybnik

Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach

 

Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach jest instytucją kultury Miasta Rybnika. W ramach swojej działalności organizuje szereg stałych form edukacji artystycznej i kulturalnej: lekcje gry na instrumentach, zajęcia wokalne, zajęcia filmowe, plastyczne, fotograficzne, taneczne, teatralne, rekreacyjne i …

Więcej

Adres:

ul. 1 Maja 91B
44-206 Rybnik, Chwałowice Śląskie
Kontakt:

32 4331852
biuro@dkchwalowice.pl
http://www.dkchwalowice.pl
facebook

ZOBACZ TAKŻE:teatr

Zobacz także