Euroshorts w Plamie

Euroshorts w Plamie

W programie:

– warsztaty dubbingu filmowego przeznaczone dla dzieci od lat 7
– projekcja filmu "Miasto Kotów" (1986, Węgry, reż. Béla Ternovszky)

Opis filmu: W roku 80 przed narodzeniem Mickey Mouse ogólnoświatowy gang kotów postanawia całkowicie zniszczyć społeczność myszy. Broniąca praw myszy organizacja Intermouse usiłuje wynaleźć tajną broń aby uratować porządek świata.

Béla Ternovszky – ur. w 1943 roku w Budapeszcie – węgierski animator i reżyser. Z wykształcenia jest rysownikiem, był przez wiele lat związany z wytwórnią filmową Pannonia w Budapeszcie.
Realizował też filmy i seriale animowane powstające w koprodukcji węgiersko-niemieckiej wspólnie z producentem Manfredem Korytowskim (na przykład 52 odcinki serialu "Meister Eder und sein Pumuckl" (1982-89).
Jego najbardziej znany film to "Miasto Kotów" (1986), który w 2007 roku doczekał się amerykańskiego sequela pod tytułem "Miasto Kotów 2"

Plama" Gdański Archipelag Kultury
ul. Pilotów 11, 80-460 Gdańsk