EuroQuiz 2010

📅 czwartek 15.08.2024
EuroQuiz 2010

TUCHOLA (18.07)

Na gości Miasteczka Europejskiego czeka wiele atrakcji, powiązanych tematycznie z aktualnymi inicjatywami UE. Najważniejszym punktem programu pozostaje konkurs wiedzy o UE na wesoło.

Dodatkowe informacje na temat FREE SHOPu:

FREE SHOP jest czynny w Miasteczku Europejskim podczas całej akcji "EuroQuiz 2010". Jest to stanowisko, w którym przyjmowane są rzeczy z zamiarem nieodpłatnego przekazania ich osobom potrzebującym i ubogim. FREE SHOP przyjmuje wyłącznie rzeczy o niewielkich rozmiarach, nadające się do dalszego użytkowania. Nie przyjmuje artykułów spożywczych. Jest także punktem wymiany informacji o zamiarze oddania przedmiotów większych. Nie przyjmuje rzeczy brudnych i uszkodzonych w ewidentny sposób.

Każdy, kto będzie chciał poczuć się gwiazdą muzyki, może skorzystać z zabawy symulującej grę na gitarze. Zwykle około godz. 15 zaplanowano główne wydarzenie imprezy, czyli konkurs sprawdzający wiedzę o Unii Europejskiej – "EuroQuiz 2010", w którym czekają nagrody przygotowane przez Komisję Europejską w Polsce.

Organizatorzy zadbali również o młodszych uczestników. Z myślą o nich przygotowano mini – quiz z prostymi pytaniami o tematyce unijnej. Dzieci mogą też spróbować swoich sił w wyścigu samochodów ekologicznych, wziąć udział w zabawie malowania buzi lub wyładować swoją energię na trampolinie.

Wszyscy natomiast będą mogli wykonać pamiątkowe zdjęcie na tle brukselskiej siedziby Komisji Europejskiej.

Dodatkowo na terenie imprezy zaplanowano stoisko informacyjne, gdzie można poszerzyć swoją wiedzę o UE oraz otrzymać materiały i publikacje dotyczące najważniejszych inicjatyw podejmowanych przez Unię Europejską, m.in. w sprawie polityki zatrudnienia, wspólnego rynku, spraw społecznych, czy możliwości podejmowania pracy w instytucjach europejskich.

Tegoroczny cykl imprez to okazja do przypomnienia, że rok 2010 został ustanowiony w Unii Europejskiej Europejskim Rokiem Walki z Ubóstwem i Wykluczeniem Społecznym. Ważnym motywem całej akcji jest także kwestia zmian instytucjonalnych w Unii Europejskiej, które wiążą się z wejściem w życie traktatu lizbońskiego.

W programie nie zabraknie również odniesień do aktualnych inicjatyw unijnych, w tym kwestii zmian klimatycznych i oszczędności energii.

www.ec.europa.eu