Weleda

Europejski Dni Dziedzictwa 2011

📅 sobota 17.09.2011 do niedziela 18.09.2011
Europejski Dni Dziedzictwa 2011

W dniach 17 – 18 września zapraszamy do nas do uczestnictwa w unikatowej ścieżce edukacyjnej „Kamienie milowe – oczami im współczesnych". Każdy będzie mógł zapoznać się z historią „od podszewki". Na podstawie wybranych źródeł historycznych oraz wspomnień przedstawimy mało znane aspekty z czasów najważniejszych dla miasta i regionu wydarzeń oraz jak wpływały one na życie codzienne oraz poglądy żyjących ówcześnie ludzi. Kolejne odsłony historycznych epizodów przedstawiane będą przy specjalnych stanowiskach ekspozycji stałej, a uczestnicy otrzymają na każdym z nich ciekawe karty edukacyjne.

Najmłodszych uczestników zapraszamy do zabawy przy stanowiskach edukacyjnych, gdzie będą na nich czekały „Gdynianki-kolorowanki oraz układanki" – ciekawie opracowane widoki oraz reprodukcje w formie kolorowanek i układanek.

Zapraszamy również do zwiedzania wystawy stałej „Gdynia – urzeczywistnione marzenie o Polsce nad Bałtykiem" przybliżającej historię miasta oraz wystaw czasowych „Przyjrzyj się! – Modernizm Gdyni" oraz „VI Międzynarodowego Biennale Malarstwa i Tkaniny Unikatowej – Barwy i Faktury – Gdynia 2011".

Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1

• Kamienie milowe – oczami im współczesnych" – ścieżka edukacyjna, 17 i 18 wrzesień 2011 – w godz. 10-14 (w przypadku uczestnictwa grup zorganizowanych prosimy o rezerwację telefoniczną – Tel.: 058 66-20-935-7)

• Gdynianki-kolorowanki oraz układanki" – stanowiska edukacyjne dla dzieci – godz. 10-14