Etnoigraszki: Ptasie radio. Spotkanie w Muzeum Etnograficznym w Toruniu

Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu mapa

niedziela 26.03.2017

bilet: 10 zł – os. dorosła, 5 zł – dziecko, 25 zł – rodzina (2+2)

Etnoigraszki: Ptasie radio

Ptasie radio – to tytuł kolejnego spotkania w ramach Etnoigraszek, nowego cyklu imprez dla rodzin z dziećmi. Odbędzie się ono w niedzielę 26 marca o godz. 12.00. 

Co potłukł sobie gołąbek? Kogo pan Orzeł pojął za żonę? Kto znosił złote jajka? W niedzielne południe 26 marca w Muzeum Etnograficznym posłuchamy, jakie dźwięki wydają ptaki i spróbujemy je naśladować, zamienimy rączki na skrzydełka i odfruniemy w poszukiwaniu ziarenek. Wspólnie zaśpiewamy i pobawimy się w dawne zabawy dzieci wiejskich. Wykonamy także własne małe instrumenty, by móc muzykować na Ptasim weselu. Prowadzenie: Marta Domachowska.

Bilet: 10 zł – os. dorosła, 5 zł – dziecko, 25 zł – rodzina (2+2).  Bilety do nabycia w kasie Muzeum przed imprezą oraz w przedsprzedaży od 18 marca. Brak ograniczeń wiekowych.

Patronem Medialnym Etnoigraszek jest Serwis Miasto z Dzieckiem.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Muzeum Etnograficzne

Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu

Podstawowym zadaniem Muzeum jest gromadzenie, naukowe opracowywanie, przechowywanie, ochrona, konserwacja i udostępnianie dóbr kultury. Muzeum gromadzi także materiały dokumentacyjne dotyczące etnologii oraz nauk pokrewnych. Prowadzi również działalność oświatową i wydawniczą oraz współpracuje z organizacjami posiadającymi …

Więcej

Adres:

Wały gen. Sikorskiego 19
87-100 Toruń


Kontakt:

0-56/ 622 80 91
kontakt@etnomuzeum.pl
http://www.etnomuzeum.pl
facebook