Akademia tańca

wybrane ekspozycje
Muzeum Miasta Łodzi
Wstęp wolny
Dzień Wolnej Sztuki to organizowana od 2011 roku ogólnopolska akcja społeczna, mająca pokazać gościom muzeów, że pomimo braku specjalistycznego wykształcenia czy głębszego zainteresowania sztuką, mogą oni świadomie ją odbierać i czerpać z tego przyjemność. Podczas wydarzenia udowadniamy również, że do muzeum można wejść i zobaczyć tylko kilka wybranych dzieł bez kompleksów, biegania, zmęczenia i przymusu obejrzenia wszystkiego.

Raz w roku muzea i galerie w całej Polsce zapraszają swoich gości do wolnego i refleksyjnego oglądania eksponatów, a potem do omówienia takiej propozycji zwiedzania.
Tego dnia zapraszamy także na:
Godz. 17:00 Performance ′brzuch′, wstęp wolny.