Jadzia Pętelka

DZIEŃ SMOKA w NCK

📅 niedziela 15.06.2014
DZIEŃ SMOKA w NCK

15 czerwca (niedziela), godz. 1330-2200, smoczy skwer przy NCK oraz scena plenerowa NCK

DZIEŃ SMOKA – promocja idei smoczych skwerów

W programie m.in.:

13.30-18.00 – zajęcia rekreacyjno-sportowe
13.30-14.00 – pokaz partii „żywych szachów" w wykonaniu uczniów Gimnazjum nr 44 i Nowohuckiego Klubu Szachowego
13.30-20.00 – obóz namiotowy z technikami harcerskimi
14.00-16.00 – prezentacje zespołów artystycznych działających w NCK
16.00-18.00 – „Huta barwy trzech pokoleń" – prezentacja harcerzy hufca ZHP Nowa Huta
16.00-18.00 – „Tańce na tarasie" – letnia potańcówka dla dorosłych
18.00-18.30 – Grzesiek Hałuszczak & Julia Lachiewicz – koncert
18.30-19.30 – Robert Kasprzycki – koncert
19.30-20.00 – odsłonięcie Muralu Smoka
20.00-22.00 – ognisko harcerskie

organizatorzy:
Wydział Sportu Urzędu Miasta Krakowa
Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Kraków Wschód
ZIKiT Kraków
Nowohuckie Centrum Kultury

wstęp wolny!

SMOCZY SKWER – plac zabaw dla dzieci w każdym wieku

Zamierzeniem projektu „Smocze skwery" jest stworzenie przestrzeni publicznej zachęcającej mieszkańców miasta do aktywnego spędzania wolnego czasu oraz integracji różnych grup społecznych i wiekowych.

O wyjątkowości placu stanowi smocza stylizacja przestrzeni i poszczególnych jej składników. Ma ona  za zadanie przypominać o legendzie miasta osobom starszym, a bawić i rozwijać wyobraźnię najmłodszych mieszkańców Krakowa.

Projekt zakłada zastosowanie urządzeń firmy LAPPSET Group Ltd., która wspólnie z  Politechniką w Rovaniemi, prowadzi rozległe badania nad wpływem urządzeń placów zabaw na umiejętności ruchowe dzieci i w konsekwencji na ich rozwój socjo-emocjonalny i zdolności percepcji.

SMOCZY SKWER to nowoczesne miejsca rekreacji, aktywizujące i integrujące całe rodziny i społeczności lokalne, które powstać mają we wszystkich dzielnicach miasta.

SMOCZY SKWER to miejsca, gdzie w sposób aktywny toczyć się będzie życie przez cały dzień.

SMOCZY SKWER to zjeżdżalnie dla najmłodszych, piaskownice, huśtawki a także instalacje, z których bez opieki mogą korzystać dzieci z upośledzonym narządem wzroku oraz ruchu. Dodatkową atrakcję dla najmłodszych stanowią domki w kolorach flagi wybranego miasta partnerskiego Krakowa.

SMOCZY SKWER  to miejsca spotkań ludzi różnych pokoleń.

SMOCZY SKWER to również urządzenia rehabilitacyjne dla osób starszych i interaktywne  gry dla wszystkich.

SMOCZY SKWER to mała architektura ławki, kosze na śmieci, elementy oświetlenia, a także bezpieczna  nawierzchnia wykonana z płyt gumowych.

SMOCZE SKWERY ZDOBYWAJĄ KRAKÓW 🙂

Jeszcze w tym roku  Smocze Skwery powstaną w kolejnych pięciu dzielnicach Krakowa

Dzielnica XV  (park pomiędzy osiedlami Złotego Wieku i Bohaterów Września)

Dzielnica III (ul. Bohomolca na wys. Biedronki i ul. Kniaźnina oraz Bachledy)