Dzień Skandynawski

📅 sobota 30.05.2015
Dzień Skandynawski

Już od 11.00 przy namiocie LEGO rozpocznie się wielkie budowanie – przez cały dzień dzieci będą mogły dołożyć klocek do wspólnej konstrukcji, z której powstanie gigantyczne miasto LEGO.
Podczas zabawy dzieci będą mogły spotkać też słynne Muminki oraz inne postacie ze skandynawskich baśni.

O 11.30 wystąpi chór Pippi Band, a zaraz po nim Edyta Jungowska będzie czytać na scenie fragmenty książki Astrid Lindgren o przygodach Pippi.
Na godzinę 13.15 zaplanowano warsztaty plastyczne dla dzieci, których motywem przewodnim będzie ekologia. Nagrodami dla uczestników będą m.in. szwedzkie słodycze firmy Candy King.
O godz. 14.00 Teatr Baj pokaże spektakl inspirowany książkami Tove Jansson.

… i dla trochę starszych
Dorośli będą mogli zaznajomić się z atrakcjami turystycznymi i ofertami wycieczek do krajów Północy. O zaletach turystycznych Danii, Szwecji, Norwegii i Finlandii opowiedzą zaproszeni goście specjalni m.in. podróżnicy Anna i Krzysztof Kobusowie oraz Konrad Konieczny.
Chętni będą mieli okazję spróbować regionalnych potraw, a także poznać aktywne formy wypoczynku takie, jak nordic walking.

Warto będzie również wziąć udział w licznych konkursach, w których co godzinę można będzie wygrać voucher na rejs promem do Skandynawii, a główną nagrodą będzie tygodniowy pobyt w Skandynawii z przejazdem promem dla czterech osób plus samochód.
Muzyka na żywo
Od godz.18.00 zapraszamy na Fińskie karaoke w wykonaniu studentów filologii fińskiej na UW. będzie można usłyszeć największe fińskie przeboje, takie jak ”Olen suomalainen”, i przekonać się, że śpiewanie po fińsku wcale nie jest trudne.
Następnie wystąpi Hiipivät Kissat – zespół złożony z członków Towarzystwa Polska-Finlandia. Na zakończenie ok godz.19.15 zagra zespół Mustat Silmät z Finlandii. Jego muzyka to porywający miks przebojów z fińskich potańcówek, słowiańskich rytmów i nowoczesnych brzmień. Na fińskiej scenie pojawił się w roku 2000. Zagrali już ponad tysiąc koncertów, a każdy kolejny to jedyne w swoim rodzaju porywające wydarzenie i gwarancja dobrego nastroju.