Dzień Skandynawski

📅 sobota 31.05.2014
Dzień Skandynawski

Będzie to kalejdoskop atrakcji związanych z krajami naszych zamorskich sąsiadów – od klocków Lego po symulator jazdy Volvo, od ikon skandynawskiego designu po spotkanie z Muminkami.

Patronat honorowy objęły Ambasady Danii, Finlandii, Norwegii i Szwecji.

Atrakcje dla dzieci…

Już od 11.00 przy namiocie LEGO rozpocznie się wielkie budowanie – przez cały dzień dzieci będą mogły dołożyć klocek do wspólnej konstrukcji, z której powstanie gigantyczne miasto LEGO.

Dzieci zobaczą też bohaterów powieści Tove Jansson (czyli słynne Muminki) i Astrid Lindgren – wśród spacerujących wokół postaci będzie Pippi Langstrumpf.

O 11.30 Teatr Baj pokaże spektakl o Emilu z Lönnebergi. Poza tym aktorzy Teatru Baj przeprowadza liczne zabawy, konkursy i kalambury teatralne. Podczas spotkania odbędą się wspólne psoty razem z Emilem: zabawa w chowanego, malowanie twarzy, zabawy z kredą na skwerze oraz rzucanie talerzami. Przyjrzymy się też zjawisku latających kur.

Następnie z dziećmi spotka się też czytająca kultowe powieści szwedzkiej pisarki Edyta Jungowska, a firma Candy King rozda im aż 500 kg cukierków. Oprócz tego będą warsztaty, konkursy i pokazy bajek.

Z myślą o najmłodszych wystąpi chór Pippi Band ze Szkoły Podstawowej nr.105  im.Astrid Lindgren.

Z kolei na stoisku wydawnictwa EneDueRabe można będzie nabyć skandynawską literaturę – mądre, ambitne, pełne ciepła i humoru książki dla dzieci z niebanalną treścią i nietuzinkowymi ilustracjami

Dorośli będą mogli zaznajomić się z ofertami wycieczek do krajów Północy, spróbować regionalnych potraw, obejrzeć ikony skandynawskiego design i posłuchać na żywo zespołu Mustat Silmat z Finlandii.

Program imprezy:

11.00 Uroczyste otwarcie z udziałem Ambasadorów Danii, Finlandii, Norwegii i Szwecji

11.00-19.00

– Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami

– Wielkie budowanie z LEGO

– Ekspozycja ikon skandynawskiego design

– Prezentacja atrakcji turystycznych, ofert biur podróży i przewoźników, a także firm skandynawskich oferujących swoje produkty na rynku polskim

– Wystawy, pokazy bajek, postacie ze skandynawskich baśni

11.30 Teatr Baj – „Emil z Lönnebergi"

12.30 Spotkanie z Edytą Jungowską

13.30 Warsztaty plastyczne dla dzieci

14.30 Występ chóru „Pippi Band"