Weleda

🗺
📅 sobota 15.04.2023
Dzień Rodzinny: Dinksy i wihajstry
Każdy z nas czasami ma coś „na końcu języka”. Wpatrujemy się w przedmiot, nie znamy jego właściwej nazwy i nasz mózg pędzi na ratunek. Tajemnicze obiekty nazywamy wówczas „wihajstrem”, „dynksem” lub prosimy kogoś, by po prostu podał nam „no, to coś”. Może jednak warto o takich rzeczach dowiedzieć się czegoś więcej? Zwłaszcza jeśli kiedyś na co dzień używali ich nasi dziadkowie, a może i nawet nasi rodzice.

Ośrodek Edukacji Muzeum Miasta Gdyni zaprasza wszystkie dzieci w wieku 6 – 12 lat z opiekunami na rodzinną grę miejską. Spotkajmy się w sobotę 15.04.2023 o godzinie 11:00 przed budynkiem Muzeum. Otrzymamy wskazówki dotyczące lokalizacji w centrum Gdyni i zdjęcia pewnych starych przedmiotów. Naszym zadaniem będzie odgadnąć do czego ktoś ich kiedyś używał. To wspaniała okazja, by dowiedzieć się trochę więcej na temat naszych przodków i historii miasta. Być może coś nas zaskoczy albo rozbawi, ale jedno jest pewne – nie będziemy się nudzić!

Zainspirowani naszymi odkryciami, na koniec sami przygotujemy projekt naszego własnego „wihajstra”.

Gra miejska odbywa się w ramach cyklu „Dzień Rodzinny” oraz nowego muzealnego projektu „Przedmioty Wspólne”. Warto być na bieżąco – w tym roku, w ramach projektu odbędą się nie tylko różnorodne wydarzenia związane z przedmiotami ważnymi dla mieszkańców Gdyni, ale również pewna niespodzianka! Szczegóły wkrótce!

Czy i jak motywować dzieci

Wszelkie pytania dotyczące warsztatów można kierować do koordynatorki „Dnia Rodzinnego” Olgi Lewandowskiej: o.lewandowska@muzeumgdynia.pl.