Jadzia Pętelka

Dzień otwarty Uniwersytetu dla Dzieci w ALMAMER Szkole Wyższej

📅 wtorek 12.02.2013 do piątek 15.02.2013
Dzień otwarty Uniwersytetu dla Dzieci w ALMAMER Szkole Wyższej

Małych studentów powitał Rektor, prof. dr Janusz Merski, który opowiedział o strukturze uczelni na przykładzie akademickich strojów ceremonialnych. Młodzi ludzie byli zdziwieni, że szefem Uczelni jest Rektor, a nie Prezes. Niesłychanym entuzjazmem dzieci zareagowały też na insygnia władzy Rektora- berło i sygnet.

O historii wędrówek warszawskich pomników dzieci dowiedziały się od dr. Grzegorza Sołtysiaka, autora „Filmowego przewodnika po Warszawie". Jak się okazało, młodzi mieszkańcy stolicy posiadają dużą wiedzę na temat swojego rodzinnego miasta.

Po krótkiej lekcji historii, przyszedł czas na ekonomię. Absolwent ekonomii, mgr Paweł Siwierski, opowiedział skąd się wzięły pieniądze. I wygląda na to, że rosną nam nowe pokolenia przedsiębiorców, bo już ośmiolatki wiedzą, na czym polega barter, czyli handel wymienny. Dzieci miały okazję wykazać się zdobytą wiedzą, biorąc czynny udział w konkursach. Las rąk pojawiał się jeszcze przed zadaniem pytania! Odwaga, to z pewnością jedna z cech młodych Warszawiaków.

Dyrektor Uniwersytetu dla Dzieci, mgr Andrzej Gordon opowiedział, w jakich zajęciach będą uczestniczyć przyszli studenci. Zapewniał, że podczas wykładów, ćwiczeń i warsztatów, wykładowcy odpowiedzą na każde zadawane przez słuchaczy pytania.

Dzieci były pod wrażeniem wizyty w ALMAMER. Miały także okazję zwiedzić kilka wybranych miejsc na uczelni. Kilkoro chciałoby szybciej dorosnąć, aby móc jak najprędzej rozpocząć studia. Na pytanie o wrażenia, Mateusz odpowiedział, że najbardziej podobała mu się sala senatu z portretami w złotych ramach i widok z wielkiego okna uczelni. Największe wrażenie na jego koledze zrobiła biblioteka, w której mógł poczuć się swobodnie, biegając między regałami w poszukiwaniu ciekawych książek.

Organizatorzy i pracownicy ALMAMER Szkoły Wyższej przyznają, że mali studenci wprowadzili dużo pozytywnej energii i z przyjemnością będą ich gościć podczas zajęć na Uniwersytecie dla Dzieci, które już niebawem się rozpoczną. Zapisy trwają do 15 lutego. A co potem? Sądząc po elokwencji i chęci zdobywania wiedzy przez dzieci obecne na Dniach Otwartych, my, Rodzice, będziemy musieli przypomnieć sobie co nieco wiedzy, która gdzieś ulatuje w wirze codzienności. Chociażby po to, żeby „zachować twarz" i być partnerem do rozmowy o, sztuce, muzyce czy wiedzy o zdrowiu. Bo tego, m.in. nauczą się nasze dzieci na swoim Uniwersytecie.

Uniwersytet dla Dzieci

Zajęcia w każdą sobotę

Koszt uczęszczania na zajęcia: 200 zł/semestr (tylko 50 zł miesięcznie!)

Zapisy: dzieci@almamer.pl, 22 321 85 55

Zapraszamy do wspólnego zdobywania wiedzy! Tu wykładowcy nie będą pytać dzieci, ale dzieci będą zadawać pytania wykładowcom.