Dzień otwarty profilaktyki zdrowia

Prądnicka 80, Centrum Szkoleniowo-Konferencyjne (Pawilon A V)
📅 sobota 11.01.2020
Dzień otwarty profilaktyki zdrowia
Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II może się pochwalić wieloma zrealizowanymi projektami ze środków unijnych. To dzięki nim szpital przez lata mógł się rozwijać, także tworząc nowe inwestycje, takie jak Interdyscyplinarne Centrum Torakoonkologii i Transplantologii. W sobotę, 11 stycznia zaprasza na Dzień otwarty profilaktyki zdrowia, który będzie okazją do wspierania działań promujących zdrowie, związanych z realizowanymi obecnie projektami unijnymi:

• „Pomyśl o mózgu – projekt profilaktyki chorób naczyń mózgowych”
  • „Ćwicz dla serca – wdrożenie rehabilitacji ruchowej w ramach prewencji utraty zdolności do pracy z powodu chorób sercowo-naczyniowych wśród mieszkańców województwa małopolskiego w wieku 36-55 lat”
  • „Weź głęboki oddech”
  • „Badaj piersi – dbaj o zdrowie!”

Na terenie Centrum Konferencyjno-Szkoleniowego (Pawilon A V) będą przygotowane dla pacjentów stoiska informacyjne promujące w/w projekty. Będzie można uzyskać informacje o bezpłatnych badaniach profilaktycznych realizowanych obecnie w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II. Kilka z nich – takich jak pomiar ciśnienia krwi, pomiar poziomy glukozy i spirometryczne, czy pomiar pulsu – można będzie przeprowadzić od razu na miejscu. Badania mammograficzne* będą wykonywane w budynku M IV.

Jak w każdą sobotę czynna będzie także  Poradnia Antynikotynowa (w godz.: 8.00-14.00, Pawilon M III), można się będzie więc zarejestrować, by podjąć walkę z nałogiem.

Zainteresowani będą mogli skorzystać z wykładów i konsultacji na temat profilaktyki raka piersi. Będzie także możliwość nauki samobadania piersi na fantomach, dzięki czemu łatwiej i szybciej można ocenić stan zagrożenia chorobą. W programie także: konkursy wiedzy z nagrodami, konsultacje dietetyczne wraz z analizą składu masy ciała.

Na spotkanie można przyjść z dziećmi, będzie na nie czekał animator z ofertą m. in. malowania twarzy, gier i zabaw ruchowych, zabaw plastycznych, modelowania balonów.
Na wszystkich, którzy skorzystają z zaproszenia, czeka smaczny poczęstunek.

11 stycznia (sobota) 2020 r.,  w godzinach: 9.00-15.00

Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II
Prądnicka 80, Centrum Szkoleniowo-Konferencyjne (Pawilon A V)

Wstęp wolny!

Program Dnia Otwartego:

w godzinach: 9.00-15.00

• Epidemiologia, profilaktyka raka piersi – wykład
  • Jak wygrać z rakiem piersi – konsultacje
  • „Dieta, a nowotwory piersi” – konsultacje
  • Badania mammograficzne* (NFZ 50 – 69 r. ż.)
  • Konsultacje dietetyczne – analiza składu masy ciała
  • Pomiar ciśnienia krwi, pomiar poziomy glukozy
  • Badania spirometryczne, pomiar pulsu (do godz. 14.00)
  • Nauka samobadania piersi na fantomach
  • Poczęstunek
  • Animator dla dzieci (malowanie twarzy, modelowanie balonów etc.)

* Z możliwości korzystania z badania mammograficznego w ramach projektu wyłączone są kobiety, u których wcześniej stwierdzono zmiany nowotworowe piersi, niebędące w wieku aktywności zawodowej oraz będące uczestnikami innego projektu realizowanego w tym samym czasie w ramach RPO WM 2014-2020, w którym przewidziane są formy wsparcia tego samego rodzaju.