Weleda
Weleda Baby

Dzień Dziecka w NCK? Oczywiście, że tak!

NCK
📅 sobota 01.06.2024
Dzień Dziecka w NCK? Oczywiście, że tak!
Zbliża się bardzo ważne, piękne i radosne święto. Każdy kiedyś na nie czekał i na niespodzianki, które ze sobą niesie. NCK też pamięta o dzieciach. Wszystkich milusińskim zachęcamy, by pierwszy dzień czerwca spędziły z nami. Młodym naukowcom proponujemy zajęcia na czterech wydziałach Nowohuckiego Uniwersytetu Dzieci. Będą roboty i eksperymenty z suchym lodem, będzie zabawa z czasem i detektywistyczna wyprawa do dżungli. Wszystkich zapraszamy też na rodzinny koncert zespołu Czereśnie. Reszta dnia niech wam upływa w rytmie spełniających się życzeń.

Przy okazji informujemy dzieci, ich rodziców i opiekunów o Dniach Nowej Huty – rodzinnym festynie (8 czerwca), spotkaniu w Klubie Opowieści (9 czerwca) i „Pięknej i Bestii – spektaklu Krakowskiej Akademii Musicalu (11 i 12 czerwca).

Wydarzenia:

1 czerwca (sobota), g. 10.00, sala 008
NOWOHUCKI UNIWERSYTET DZIECI – Wydział Kodowania z Robotami „Robotyczny Dzień Marzeń”
Magiczne spotkanie z robotami, w trakcie którego dzieci będą miały okazję stworzyć i zakodować swojego wymarzonego robota-wykonawcę. Każdy z uczestników będzie mógł zaprogramować robota tak, aby ten wykonał dowolne zadanie: od tańczenia, przez malowanie, po rozwiązywanie zagadek.

1 czerwca (sobota), g. 11.00, Scena NCK
CZEREŚNIE – koncert rodzinny
Piosenki opowiadające o sprawach najważniejszych: ochronie przyrody, dbaniu o własne zdrowie, miłości do najbliższych, poszanowaniu różnorodności. Wykonywane w żywiołowej formie, pełnej wspólnych zabaw i interakcji z publicznością. Występy Czereśni to okazja do poznania całej palety instrumentów i ich brzmień: perkusji, bandżo, mandoliny, gitary basowej, a nawet tuby czy klarnetu.

1 czerwca (sobota), g. 11.30, sala 008
NOWOHUCKI UNIWERSYTET DZIECI – Wydział Encek2 „Tik tak…”
Podczas zajęć spróbujemy zmierzyć czas świeczką i gwoździem, poznamy zegary natury, dowiemy się ile trwa „momencik” i dlaczego zegar ma 12 godzin, a nie 10.

1 czerwca (sobota), g. 11.30, sala 006
NOWOHUCKI UNIWERSYTET DZIECI – Wydział Ochrony Środowiska – „Zimno i zimniej” – pokaz eksperymentów z substancjami wybitnie zimnymi
Ekscytujące spotkanie pełne fascynujących eksperymentów z zastosowaniem suchego lodu lub ciekłego azotu, dzięki którym uczestnicy zrozumieją zjawiska związane z niskimi temperaturami i dowiedzą się jakie są praktyczne zastosowania tych substancji w codziennym życiu oraz badaniach naukowych.

Quiz Rodzinny Akademii Miasta Dzieci – ściągnij darmową grę dla całej rodziny!

Na czym polega gra? To proste! Losujesz zabawne pytania dzięki którym lepiej poznasz członków swojej rodziny lub dostajesz zadania do wykonania.

Ściągnij od nas karty podstawowe oraz dodatkowo zadania, karty dla maluchów lub nastolatków. Wydrukuj je, sklej ze sobą spód i wierzch kart, wytnij i graj! Dobrej zabawy!

1 czerwca (sobota), g. 12.45, sala 008
NOWOHUCKI UNIWERSYTET DZIECI – Wydział Detektywistyczny „Dzieci w dżungli”
Z okazji Dnia Dziecka przemierzymy razem dżunglę, by odkryć kto kryje się za porwaniami jej zwierzęcych mieszkańców. Wyposażeni w lupy, pędzle do ujawniania odcisków palców i sprzęt potrzebny do eksperymentów odnajdziemy porywacza i zwrócimy zwierzętom wolność.

8 czerwca (sobota), g. 14.00-23.00, Skwer Budowniczych Nowej Huty (łąka między NCK i os. Centrum E)
DNI NOWEJ HUTY 2024 – festyn rodzinny
Kolejna edycja plenerowego święta. W tym roku będziemy wspólnie obchodzić siedemdziesiąte piąte urodziny Nowej Huty – „najmłodszej siostry Krakowa”. Podczas tegorocznej imprezy każdy znajdzie coś dla siebie – wesołe miasteczko, koncerty gwiazd, występy na dwóch scenach i przepyszne jedzenie.
Podczas festynu odbędą się prezentacje Straży Pożarnej, Pogotowia,
Policji i Straży Miejskiej(g. 14.00 – 19.00). Na małej scenie w ramach Nocy Tańca wystąpią zespoły artystyczne (g. 15.00 – 18.00). Wieczór zakończą koncerty Bryskiej, Mariki i Macieja Maleńczuka (g. 19.00-23.00).

9 czerwca (niedziela), g. 12.00, sala kameralna 203
KLUB OPOWIEŚCI „Czego nie da się zatrzymać?”
Podczas spotkania dowiemy się gdzie jest wczorajszy dzień, dokąd odchodzi stary rok, i skąd przychodzi jutro?
prowadzenie: Jolanta Kogut

11 i 12 czerwca (środa, czwartek), g. 9.00, 11.30 i 19.00, Scena NCK
PIĘKNA I BESTIA JR. – Krakowska Akademia Musicalu
Jeden z najpiękniejszych musicali w historii gatunku. Piękna i Bestia to broadwayowski hit, który powstał na kanwie uhonorowanego Oscarem za najlepszą muzykę i najlepsza piosenkę disneyowskiego filmu z 1991 r. Prezentowana w NCK wersja przygotowana została na licencji Disney-MTI Shows i została na nowo przetłumaczona.