Dzień Dziecka  w Muzeum Książki Artystycznej

Dzień Dziecka w Muzeum Książki Artystycznej

📅 sobota 01.06.2013
Dzień Dziecka  w Muzeum Książki Artystycznej

1 czerwca 2013 r.
godz. 11.00-17.00

Radość (s)życia

III Dzień Dziecka  w Muzeum Książki Artystycznej
Projekt „Widzieć więcej” i Stowarzyszenie „Kamienica 56”
zaprasza

Świętujemy Dzień Dziecka na okrągło! Zapraszamy  wszystkich fanów Pana Kuleczki, Katastrofy, Dzikoludka i Pypcia! I wszystkich, którzy chcą się przekonać, że spotkanie z książkami to niezła zabawa!
 
Gościem specjalnym trzeciego już Dnia Dziecka w Muzeum Książki Artystycznej  będzie Elżbieta Wasiuczyńska. W samo południe – wernisaż ilustracji w sali balowej pałacu Grohmana (siedziba MKA, ul. Tymienieckiego 24, Łódź). Dla wszystkich nieletnich gości niespodzianki od autorki!

Dla wszystkich chętnych – warsztaty z gałgankami, z których wyczarować można ilustracje, piknikowe czytanie w trawie, spotkanie z pięknymi książkami z „Poza Rozkładem”, sadzenie rzepki w ogrodzie na część Tuwima i dużo książkowych atrakcji! Uwaga! Sztuka szuka malucha! Zaczynamy o godz. 11.
 
Od godz. 15.00 – Pierwsza kohorta. Piknik  rodzinno-artystyczny.
 
W programie:

godz. 12.00
Radość (s)życia. Wernisaż wystawy prac Elżbiety Wasiuczyńskiej.
Spotkanie dla dzieci i rodziców z Elżbietą Wasiuczyńską – ilustratorką i autorką książek autorskich. Dla wszystkich uczestników niespodzianki!
 
godz. 11.00, 13.00
Piknikowe czytanie w trawie
Wspólne czytanie „Pana Kuleczki” (tekst: Wojciech Widłak, il. Elżbieta Wasiuczyńska. Wydawnictwo Media Rodzina) i „Dzikoludka” (tekst: Beata Ostrowicka, il. Elżbieta Wasiuczyńska. Wydawnictwo Literatura)
 
Czytarenka: Tańcowała igła z nitką
Warsztaty nie tylko dla dzieci z książką „Płaszcz Józefa” (tekst i il. Simms Taback,
wersja polska: Dorota Hartwich i Magdalena van der Kroft wyd. Format) .  
O sztuce ilustracji, wyszywankach i materiałowych kolażach.
 
W programie Dnia Dziecka:

•    Widzieć więcej. Ściana Ilustratorów
•    Poza Rozkładem: Pociąg do czytania. Spotkania dla rodziców, opiekunów i wszystkich zainteresowanych pięknymi książkami dla dzieci.
Stoisko z wyjątkowymi książkami księgarni „Poza Rozkładem”
•    Sadzenie rzepki w ogrodzie.  
•    Cuda i dziwy. Galeria na płocie zaprasza.  

Od godz. 15.00 Pierwsza kohorta. Piknik rodzinno-artystyczny.  
 
Muzeum Książki Artystycznej na różne sposoby promuje książkę w mnogości form.
Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka chcemy zaprezentować twórczość adresowaną do dzieci i wraz z ich rodzinami zachęcić do twórczego udziału w pikniku promującego czytanie, książki angażujące odbiorcę swoją formą, ilustracją i konceptem. Pragniemy pokazać, że czytanie i obcowanie z książką to punkt wyjścia do działania i aktywnego uczestnictwa w kulturze.
 
Wierzymy, że książka dla dzieci kształtuje przyszłych dorosłych – ich wrażliwość, gusta, umiejętność odczytania świata. Pragniemy promować nowoczesne myślenia o książce artystycznej dla dzieci, propagować polską sztukę książki i twórców z nią związanych. Wspieramy odważne idee, nowatorskie formy i tradycję, która buduje kreatywność w postrzeganiu książki dla dziecka. Nie zapominamy o zabawie! Zapraszamy wszystkich na piknik w bardzo twórczej atmosferze, ze szczyptą szaleństwa i miejscem na kreatywne działania wszystkich zainteresowanych.
 
 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie