Weleda

al. Pokoju 68
📅 sobota 01.06.2024
Dzień dziecka w MIT
Zapraszamy na niezapomniany Dzień Dziecka pełen atrakcji i niespodzianek! Zaczniemy od wspólnego oglądania bajek wyświetlanych przy użyciu rzutnika z lat 80-tych XX wieku. Następnie, całą rodziną można wziąć udział w grze na wystawie „Miasto. Technoczułość”- to doskonała okazja do poznania bliżej wystawy.  Popołudnie spędzimy równie kreatywnie, budując w Strefie Klocków.

Nie zapomnijcie również odwiedzić Ogrodu Doświadczeń im. St. Lema, czeka ponad 100 obiektów edukacyjnych, które uczą przez zabawę oraz cykl zajęć „Laboratorium przyrodnicze”.

Przygotujcie się na fascynujące eksperymenty i mnóstwo rodzinnej zabawy!

Zajezdnia przy ul. św. Wawrzyńca 15

Program:

• Bajki jak dawniej!
    11.00, 12.00, 13.00

Na czym dzisiaj można oglądać bajki? Na telewizorze, na tablecie, na wielkim ekranie kinowym. A kiedyś? Przyjdźcie do muzeum i sprawcie sami! Zapraszamy was na pokazy i czytanie bajek w starym styl z wykorzystaniem rzutnika z lat 80-tych XX wieku.
Wiek: 1-10 lat
Czas: 30 minut (3-4 bajki czytane w pół godziny).
Wstęp: w cenie biletu wstępu na wystawę, ale wymagana wcześniejsza rezerwacja mailowa: rezerwacja@mit.krakow.pl

• Gra rodzinna
    Start: 10:30-11:30 wydawanie zestawów
    Koniec: 12:00 – 13:00 podsumowanie gry

Dzieci i rodzice zagrają zespołowo w grę na wystawie „Miasto. Technoczułość”. To  świetną okazją do poznania wystawy, a kluczem do rozwiązania będzie rodzinna współpraca. Dla drużyn biorących udział nie zabraknie drobnych upominków.

• Strefa Klocków
    od 14.00 do 17.00

I Ty zostań małym konstruktorem, budowniczym bądź inżynierem. Przy pomocy dużych, piankowych klocków odkryjesz świat pełen możliwości i stworzysz co tylko chcesz. Zapraszamy was do Strefy Klocków na rodzinne budowanie i wspólną zabawę.
Bilety dostępne w sprzedaży online: https://bilety.mit.krakow.pl/rezerwacja/termin.html?idw=48&idl=1

Quiz Rodzinny Akademii Miasta Dzieci – ściągnij darmową grę dla całej rodziny!

Na czym polega gra? To proste! Losujesz zabawne pytania dzięki którym lepiej poznasz członków swojej rodziny lub dostajesz zadania do wykonania.

Ściągnij od nas karty podstawowe oraz dodatkowo zadania, karty dla maluchów lub nastolatków. Wydrukuj je, sklej ze sobą spód i wierzch kart, wytnij i graj! Dobrej zabawy!

Ogród Doświadczeń im. St. Lema, al. Pokoju 68 – Oddział Muzeum Inżynierii i Techniki w Krakowie

Zajęcia z cyklu „Laboratorium przyrodnicze”

• 16:00 Zajęcia pt. W wirze technologii

Czy wiecie, czym jest efekt żyroskopowy i jakie jest jego zastosowanie? Podczas zajęć zarówno dzieci, jak i dorośli będą mieli okazję eksperymentować ze zjawiskiem, które stanowi podstawę wielu urządzeń technicznych. Dzięki modelom oraz urządzeniom, znajdującym się w Ogrodzie i wykorzystującym to zjawisko, poczujecie wpływ efektu żyroskopowego na swoje ciało. To nie tylko zabawa, ale również doskonała okazja do nauki poprzez doświadczenie.

• 17:00 Zajęcia pt. Kolorowe reakcje chemiczne

Krótki pokaz chemiczny dla wszystkich małych i dużych entuzjastów nauki. Podczas zajęć przeprowadzimy reakcje, w czasie których powstaną kolorowe dymy, wybuchną wulkany, a nawet urosną różnobarwne rośliny. Ogród Doświadczeń zamienimy w nietypowe chemiczne laboratorium. Dzięki przeprowadzonym eksperymentom najmłodsi rozwiną umiejętności obserwacji i wnioskowania.

Zajęcia odbywają się w cenie biletu wstępu do Ogrodu Doświadczeń.