Jadzia Pętelka

Dzień Dziecka w Galerii Bronowice

📅 sobota 31.05.2014 do niedziela 01.06.2014
Dzień Dziecka w Galerii Bronowice

Jedno jest pewne – w najbliższy weekend można liczyć na zdobycie wielu cennych informacji, a najmłodsi – dodatkowo – na świetną rozrywkę. Będą też pomiary ciśnienia krwi, BMI, poziomu cukru i inne.

W czasie obchodów dwudniowego Dnia Dziecka Krakowska Akademia Zdrowia, wspólnie z Urzędem Miasta Krakowa, zaprasza dzieci i rodziców na spotkania z ekspertami udzielającymi bezpłatnych porad diabetologicznych, z zakresu prewencji próchnicy, pielęgnacji skóry dziecka, w szczególności wrażliwej, atopowej, skłonnej do podrażnień. Doradzą także, jak skutecznie chronić skórę przed słońcem. Organizatorzy przygotowali również punkty informacyjne, w których pracownicy Biura ds. Ochrony Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa będą informować o wszystkich dostępnych programach profilaktycznych, badaniach i szczepieniach w ramach programu „Zdrowy Kraków", który urząd realizuje każdego roku. Dodatkowo będzie też można skorzystać z profesjonalnej porady prawnej, psychologicznej oraz poznać zasady ochrony dzieci przed udostępnianiem danych w sieci.

– Celem naszej akcji jest promocja zdrowia wśród najmłodszych, a w szczególności szeroko rozumiana profilaktyka, skierowana na zapobieganie najgroźniejszym problemom cywilizacyjnym. Służymy wsparciem specjalistów z zakresu różnych dziedzin. Niedawno otwarta Galeria Bronowice jest najlepszym miejscem, by przy okazji weekendowych zakupów skorzystać z kompleksowej porady
– zaznacza Rafał Komarewicz, radny miasta Krakowa oraz prezes stowarzyszenia Krakowska Akademia Zdrowia.

W ramach akcji będzie też można skorzystać z pomiaru ciśnienia krwi, badania poziomu cukru, badań w kierunku wykrycia wad postawy u dzieci, zasad  obliczania BMI i wskazówek żywieniowych, badania poziomu tlenku węgla w wydychanym  powietrzu oraz edukacji zdrowotnej w wielu dziedzinach.

Porady i spotkania ze specjalistami z Krakowskiej Akademii Zdrowia odbywać się będą w sobotę i niedzielę w godzinach od 10.00 do 17.00. na parterze galerii.

Natomiast 1 czerwca, w niedzielę, dodatkowo zaplanowano wiele atrakcji i aktywności dla najmłodszych – zarówno w samej galerii, jak i przed wejściem do niej. W godz. 12 – 18.00 na świeżym powietrzu dzieci będą mogły nauczyć się gry w kosza czy szachy – te ostatnie są około półmetrowej wielkości, a szachownica wyrysowana jest na podłożu. Również ciekawą propozycją będzie prowadzona przez animatorów gra (i nauka gry) w bule. Śmiałkowie mogą spróbować jak to jest, gdy zamknie się ich w wielkiej bańce mydlanej. Na wszystkich chętnych czekają też animatorki, które na dziecięcej buzi wyczarują fantastyczne wzory i kolory, a także mistrz serwujący watę cukrową. Będzie także można otrzymać własne zwierzątko – na początek stworzone z balonów 🙂

A o godz. 16.00 w tzw. strefie relaksu na parterze galerii dzieci będą mogły obejrzeć spektakl „Bocian i Żabka".

Wszystkie atrakcje i porady w ramach akcji są bezpłatne. Serdecznie zapraszamy!