Dzień Dziecka w Dworze Artusa

Dwór Artusa, ul Długa Targ 43/44 mapa

sobota 03.06.2017

Dzień Dziecka Dwór Artusa

Muzeum Historyczne Miasta Gdańska serdecznie zaprasza do wspólnej zabawy podczas festynu rodzinnego z okazji Dnia Dziecka. Wydarzenie odbędzie się w Dworze Artusa 3 czerwca 2017 r. w godzinach od 11.00 do 14.00. Co czeka najmłodszych gdańszczan w miejskim muzeum? Będzie teatralnie, po piracku i… z sercem.

W programie 3-godzinnego festynu przewidziano występy artystyczne dzieci i młodzieży z Pałacu Młodzieży w Gdańsku. Nie zabraknie też występów taneczno-wokalnych. Najmłodsi gdańszczanie będą mogli wziąć udział w warsztatach teatralnych. Grozę wprowadzi „Kaper w świecie morskich rozbójników”, ale nawet morski pirat nie zdoła wykraść sekretów muzealnych nagród, które najmłodsi uczestnicy festynu będą mogli wygrać w licznych konkursach. Festyn poza radosnym świętem ma zwrócić uwagę na dzieci przewlekłe i nieuleczalnie chore. W tym celu Hospicjum Pomorze Dzieciom przeprowadzi kiermasz rękodzieła, którego przychód zostanie przekazany w celu opieki nad najbardziej potrzebującymi i najmłodszymi gdańszczanami.

Kiedy?: 03.06.2017 r., godz.: 11:00-14:00
Gdzie?: Dwór Artusa, ul Długa Targ 43/44
Kontakt: edukacja@mhmg.pl

Oferta-edukacyjna-Muzeum-Historycznego-Miasta-Gdańska

Dwór Artusa Muzeum Historyczne Miasta Gdańska

Dwór Artusa to jeden z najbardziej reprezentacyjnych zabytków położonych przy tzw. Trakcie Królewskim w Gdańsku. Część traktu stanowi Długi Targ położony nieopodal historycznego portu nad rzeką Motławą, resztę ulica Długa. W skład obecnego zespołu Dworu Artusa …

Gdańsk, Długi Targ 43/44

Boże Narodzenie z 5.10.15.