Dzień Dziecka w Andrychowie

📅 sobota 04.06.2011 do niedziela 05.06.2011
Dzień Dziecka w Andrychowie

W sobotę 4 czerwca władzę w Andrychowie przejmie wyłoniony w konkursie Dziecięcy Burmistrz, który klucze do bram miasta odbierze z rąk burmistrza Tomasza Żaka. W tym dniu cykl imprez zagości na parkingu obok basenu. Będzie można podziwiać m.in. pokazy akrobacji rowerowych, pokazy tresury psów ratowniczych, wziąć udział w konkursie na najciekawiej ozdobiony rower i wystartować w rowerowym torze przeszkód. Prezentowane będą wozy policyjne i strażackie, a na najmłodszych czekają konkursy i niespodzianki.

Na szczególną uwagę zasługują atrakcje zaplanowane na niedzielę 5 czerwca, kiedy centrum Andrychowa zamieni się w BAJKOLANDIĘ. Zamkniętych zostanie kilka ulic, które przyjmą nowe, dziecięce nazwy, np. Ulica Pluszowych Misiów, Ulica Baniek Mydlanych, Ulica Łasuchów, itp. Na każdej z tych ulic mieścić się będą atrakcje odpowiednie do nazwy. Ponadto na milusińskich czekają liczne konkursy plastyczne i sprawnościowe, których zwycięzcy otrzymają bilety wstępu do okolicznych ośrodków rekreacyjnych: Parku Miniatur, Mini ZOO, Dinolandii (dzieci przebrane
za pirata mają w tym dniu wstęp wolny), Stanicy Hucuł, Czarnego Gronia czy Aqua Parku na Kocierzu. W kierunku tych ośrodków będą kursować "Bajkowozy" oraz Ciuchcia.

Nie sposób wymienić wszystkich atrakcji, które w Bajkolandii czekają na dzieci. Będą m.in. "żywe szachy", ścianka wspinaczkowa, gokarty, symulator jazdy na nartach, pokazy magicznych sztuczek i niezwykłych eksperymentów fizycznych, malowanie twarzy, wiele miejsc do rysowania i innych plastycznych szaleństw, prezentacje dziecięcych zespołów tanecznych, wybór na najlepsze przebranie za postać z bajki oraz występy profesjonalnych zespołów, m.in. widowisko szczudlarskie pt. "Graal", występy zespołów: PAMPARAMPA i Wesołe Pluszaki SHOW. Na finał zobaczymy spektakl w wykonaniu Teatru Ruchu Forma.

Miejska Biblioteka Publiczna oraz Kino Beskid w Andrychowie proponują dzieciom poranki z bajkami.
Ponadto w programie: dla dzieci – nieodpłatny w tych dniach wstęp na basen, mecz ligowy piłki nożnej, bieg rodzinny, wystawy, stoiska ze słodyczami, dmuchańce, żywe pomniki, pokaz baniek mydlanych w rozmiarach XXL, balonowe ZOO.

Szczegółowy program BAJKOLANDII na stronie internetowej www.bajkolandia.andrychow.eu

Patronat Honorowy nad imprezą objęli: Marek Sowa Marszałek Województwa Małopolskiego, Stanisław Kracik Wojewoda Małopolski, Tomasz Żak Burmistrz Andrychowa oraz Zarząd Powiatu w Wadowicach.
Patronat medialny sprawują: "Gazeta Krakowska", Radio Kraków, portale internetowe: www.miastodzieci.pl, www.qulturka.pl.

Imprezę wspierają firmy: Grupa Maspex Wadowice, Park Miniatur „Świat Marzeń“, KZWM Ogniochron S.A., Bank Pekao S.A., Bank Spółdzielczy w Andrychowie, Stanica „Hucuł”, Mini ZOO Kucyk, Centrum Konferencyjno Wypocznynkowe Kocierz, Czarny Groń Anita Rusinek, Park Rozrywki Dinolandia, Park Hotel Łysoń, PPHU Łysoń Producent Sprzętu Pszczelarskiego, Euroblask, BADAN – Systemy Grzewcze, WOSANA, Całodobowa Stacja Paliw inż. Wit Ziółkowski, Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości, PSS „Społem”, ELPIDA, Lorin, SM Logistic, CMC, ANDROPOL S.A., Andoria Mot i Odlewnia Motoryzacyjna, Komplet Plus, Eldom Avans, Salon Meblowy BLACK RED WHITE Andrychów, ul.Krakowska 83 l, PAWBOL Sp.z o.o., Firma Handlowa Bryzek Wyroby Hutnicze Franciszek Bryzek, Grupa WELLPOOL, P.P.H.U. AXPAL, Strażacki Klub Motorowy, Klub Motocyklowy GREY WOLVES FG. i wiele innych.

Partnerami przedsięwzięcia są: Hufiec ZHP Andrychów, Powiatowa Komenda Policji w Andrychowie, Powiatowa Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach, Komisariat Policji w Andrychowie, Straż Miejska w Andrychowie, Ośrodek Wspierania Rodziny.