Czeka Was MOC ATRAKCJI
Spektakl Teatru Trip “KRÓLEWNA FASOLKA”
O której? – 12:00-13:00
Gdzie? – na skansenowskiej scenie przed karczmą
Dla kogo? – dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym o charakterze familijnym, podczas którego rodzice też będą się świetnie bawić
Opis:
Witajcie w krainie Grządkowej! To tu dwójka warzywnych skrzatów – Karotek i Groszka – uprawiają warzywa i owoce. A trzeba dodać, że to uwielbiają! Wszystko toczy się spokojnie, a czas odmierzają kolejne dorodne okazy – jabłuszek i gruszek. Pewnego dnia skrzaty znajdują przed swoim domkiem małe ludzkie dziecko… Do tego okazuje się, że Czarodziej Robaczek 🐛 rzucił straszliwą klątwę na krainę Grządkową i chce pożreć wszystkie uprawy! Na szczęście z pomocą przychodzi Cebulowa Wróżka. I Wasza pomoc też się przyda! Trzeba przecież powstrzymać Robaczka. I dowiedzieć się, jaką rolę odegra w tym wszystkim maluch znaleziony w grządce?
A i jeszcze sprawdzić, czy szpinak może być dobry?
LEKCJA ŚLĄSKIEGO dla rodzin z dziećmi z Izoldą Czmok. Temat: FAMILIJA
O której? – 13:30-14:30
Gdzie? – w zagrodzie z Panewnik
GRA EDUKACYJNA
O której? – 12:00-16:00
Gdzie? – na całym terenie
FOTOBUDKA ze strojami regionalnymi, warsztaty z galandy i czako
O której? – 12:00-16:00
Gdzie? – w zagrodzie u Sołtysa
GRY I ZABAWY na wiejskim podwórku
O której? – 12:00-16:00
Gdzie? – polana między zagrodą Sołtysa, a karczmą
Zapraszamy na: kulanie jajek, rzucanie worków do wiadra, puszczanie statków na wodzie
Gry i zabawy na bazie książeczki „PATRZCIE, DZIECI, KRUSZEC LECI”
O której? – 12:00-16:00
Gdzie? – w chałupie ze Strzemieszyc
DOJENIE SZTUCZNEJ KROWY
O której? – 12:00-16:00
Gdzie? – przed chałupą ze Strzemieszyc
BILETY W CENIE WEJŚCIÓWEK DO MUZEUM!
Dodatkowo:
– gry i zabawy po angielsku na łące prowadzone przez nauczycieli Helen Doron 11.00-16.00
– otwarta Karczma u Brożka,
– możliwość skorzystania z kocyków muzealnych,
– 12:00-16:00 – możliwość skorzystania z oprowadzania po wystawie jubileuszowej “TO [NIE] JEST SKANSEN” (prosimy o zapisy przy wejściu, ponieważ obowiązują ograniczenia ilościowe)