Królik i Misia

Dzień Dziecka 2012 Bielany

📅 niedziela 03.06.2012
Dzień Dziecka 2012 Bielany

"Zgaduj, zgadula jak było za króla – legendy warszawskie" to taneczny spektakl promujący aktywną formę teatralnej edukacji kulturalnej dzieci opartej na literaturze varsavianistycznej. Celem przedstawienia jest przypomnienie siedmiu legend warszawskich skarbów dziedzictwa kulturalnego m. st. Warszawy. Przedstawienie jest oparte na mniej i bardziej znanych legendach opowiedzianych sztuką tańca dawnego i tańców narodowych. Fabuła spektaklu ma za pomocą zagadkowych prezentacji bohaterów legend, pobudzić wyobraźnię dzieci, a także poszerzyć ich wiedzę z zakresu podań varsavianistycznych stanowiących podstawę kulturową naszego miasta.

Każda opowieść jest pokazana przy pomocy inscenizacji tanecznej na którą składają się dwa lub trzy tańce połączone działaniami aktorskimi. Postaci zmieniają się na oczach widzów przy pomocy rekwizytów i części kostiumów. Dzieci animowane pytaniami narratora- aktorki odgadują – co to za legenda lub kim jest pokazywany bohater dawnej opowieści.

Prezentujemy następujące legendy: „Basia Giżanka i Twardowski", „Kamienny Niedźwiedź", „Syrenka warszawska", „Bazyliszek", „Bracia Orzeszki czyli woli gnat", „Złota Kaczka", „ Wars i Sawa". Mamy nadzieję, że skutkiem tanecznego i legendowego przedstawienia będzie chęć odkrycia przez dzieci najpiękniejszych opowieści i podań z historii naszego miasta.

Scenariusz i reżyseria: Maria Reif
Spektakl trwa ok. 45 minut.

Dzieci: od 4 lat
Bilety 10 zł.(opiekun)