dzień dziecka

wtorek 01.06.2010

Z okazji Dnia Dziecka oferujemy naszym najmłodszym słuchaczom niepowtarzalne muzyczne widowisko. Będzie można zobaczyć dawne dworskie tańce i przepiękne, bajecznie kolorowe, stylowe stroje, usłyszeć muzykę i poznać wygląd oraz brzmienie starych instrumentów, jak krumhorn, cornamause, kortholt, szałamaja, fidel, rebec, chrotta, viola da gamba i wiele innych. A to wszystko za sprawą naszego gościa – specjalnie zaproszonego na obchody święta wszystkich dzieci do Bydgoszczy – Dziecięcego zespołu muzyki dawnej Scholares Minores pro Musica Antiqua.

wtorek  2010-06-01, godz. 10 i 12
Dziecięcy zespół muzyki dawnej Scholares Minores pro Musica Antiqua z Poniatowej
Koncert pod patronatem Piotra Całbeckiego – Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Zespół został założony w 1975 przez małżeństwo muzykologów Danutę i Witolda Danielewiczów w Poniatowej (woj. lubelskie). Początkowo zespół liczył ok. 30 członków, z biegiem czasu rozrastał się i dzisiaj do zespołów, będących pod opieką Danuty i Witolda Danielewiczów, należy ponad 300 dziewcząt i chłopców w wieku od 4 do 18 lat. Młodzi, początkujący adepci muzyki umieszczani są w różnych grupach chóralnych o nazwie "Szczygiełki" w zależności od predyspozycji i umiejętności muzycznych. Po początkowej edukacji chóralnej możliwe jest zdawanie egzaminów wstępnych do zespołu „Scholares Minores pro Musica Antiqua” i in.

Danuta i Witold Danielewiczowie, kierownictwo Zespołu
Adriana Kortas, prowadzenie

Sprzedaż internetowa biletów na koncert: www.ebilet.pl 

Jak bawili się nasi przodkowie na średniowiecznych ulicach, renesansowych dworach i w barokowych pałacach? Jak śpiewali, tańczyli i przy jakiej muzyce? Zabierzemy Was w fantastyczną, muzyczną podróż po epokach – od średniowiecza po barok!

KONKURS

„Moje wrażenia z Dnia Dziecka”
Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie przygotowanym specjalnie dla naszych najmłodszych melomanów.
Ten, kto aktywnie będzie uczestniczył w koncercie bez problemu poradzi sobie z naszymi pytaniami konkursowymi, które zostaną ogłoszone podczas koncertu oraz na naszej stronie www.

Na pisemne odpowiedzi czekamy do 11 czerwca 2010:

email: promocja@filharmonia.bydgoszcz.pl

Czekają atrakcyjne nagrody!!!
{{moduly ntltresc}}

 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
dzień dziecka

Filharmonia Pomorska im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy

Od września w Filharmonii Pomorskiej odbywają się audycje muzyczne dla dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych. Filharmonia Pomorska zaprasza też na cykl koncertów pt: "Od brzuszka do uszka maluszka". Koncerty dedykowane są …

Więcej

Adres:

ul. Andrzeja Szwalbego 6
85-080 Bydgoszcz, Polska


Kontakt:

052 321 04 67 052 321 01 82 - Dział Audycji Szkolnych
audycje@filharmonia.bydgoszcz.pl
http://www.filharmonia.bydgoszcz.pl
facebook