Dziecięce Miasteczko Kultury – Rodzinny Piknik Edukacyjny

📅 piątek 23.08.2013
Dziecięce Miasteczko Kultury – Rodzinny Piknik Edukacyjny

Impreza odbędzie się w piątek 23 sierpnia w Parku Kościuszki w Katowicach (na terenie tuż obok pomnika Tadeusza Kościuszki), w godzinach 11.00-17.00. Wstęp jest bezpłatny!

Impreza skierowana jest do wszystkich najmłodszych mieszkańców Katowic. Piknik upłynie pod znakiem edukacji poprzez zabawę. W specjalnie przygotowanych strefach dzieci wezmą udział w warsztatach filmowych, teatralnych, muzycznych oraz eko-sztuki. Wszystkie warsztaty będą nawiązywały do tradycji i kultury Śląska oraz Katowic -opowiada Elżbieta Legoń, z Fundacji Rozwoju i Edukacji Mikstura, która organizuje imprezę.

Na najmłodszych będą czekały nie lada atrakcje. Wspólnie z animatorami dzieciaki wykonają eko-marionetki -bohaterów śląskich legend, poznają tajniki tworzenia animacji poklatkowej, a także przygotują własną bajkę. Podczas warsztatów dzieci zrobią również puzzle, przedstawiające charakterystyczne miejsca Katowic oraz kolorową makietę, a także recyklingowe mini-budowle, nawiązujące do historii i tradycji miasta. Nie zabraknie licznych zgadywanek – dzieci jedynie za pomocą zmysłu dotyku będą musiały odpowiedzieć na pytanie jaki przedmiot znajduje się w tajemniczej skrzyni.

Wyjątkową atrakcją dla wszystkich mieszkańców Katowic będzie możliwość wzięcia udziału w wielkoformatowej grze planszowej, w której pionkami będą uczestnicy! Gra będzie polegała na odgadywaniu zagadek związanych z najważniejszymi postaciami Katowic, z kulturą Śląska i lokalnymi miejscami związanymi z kulturą.

Informacje o imprezie znajdują się na plakacie.

Przyjdź w piątek do Parku Kościuszki i poznaj z nami Katowice poprzez zabawę!