Dziecięce miasteczko drogowe w Centrum Janki

📅 sobota 21.06.2014 do niedziela 22.06.2014
Dziecięce miasteczko drogowe w Centrum Janki

W najbliższy weekend Centrum Janki zamieni się w miasteczko ruchu drogowego ze znakami, skrzyżowaniami, przejściami dla pieszych, rondami i sygnalizacją świetlną. Junior Akademia to warsztaty dla dzieci w wieku 3-8 lat, które w sposób empiryczny pozwolą nabyć, a później sprawdzić wiedzę maluchów o przepisach drogowych i zasadach bezpiecznego poruszania się po chodnikach i ulicach. Nauka przebiega w formie zabawy i rozpoczyna się spektaklem aktorskim oraz zabawami połączonymi ze wspólnym śpiewaniem piosenek i rozwiązywaniem prostych tematycznych testów i rebusów. Aktorzy odgrywając sceny, wprowadzają dzieci w świat przepisów ruchu drogowego oraz prawidłowych zachowań i odruchów. O bezpieczeństwie najmłodszych na drodze opowiadać będą także zaproszeni policjanci, ratownicy medyczni oraz strażacy.

Po części teatralnej maluchy wcielą się w prawdziwych kierowców i będą miały okazję poruszać się elektrycznymi Jeepami po alejkach miasteczka drogowego, jednocześnie sprawdzając zdobytą podczas warsztatów wiedzę. Dzięki udziałowi w jednogodzinnym cyklu edukacyjnym dzieci będą m.in. wiedzieć, jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły i kto ma pierwszeństwo na rondzie.

Dzieci uczestniczą w ruchu drogowym praktycznie od urodzenia, dlatego już od najwcześniejszych lat powinniśmy wpajać maluchom odpowiednie zachowania i odruchy odnośnie bezpiecznego poruszania się dzieci po drodze. Temu właśnie zagadnieniu poświęcone będzie najbliższe wydarzenie w Centrum Janki, które łączyć będzie zabawę z edukacją. Zapraszam wszystkie rodziny z dziećmi do naszego centrum handlowego na weekendowe spotkanie z bezpieczeństwem" – mówi Anna Walerych, dyrektor Centrum Janki.

Pierwszy jednogodzinny warsztat zaczyna się o godzinie 11.00. Kolejne cykle edukacyjne rozpoczynać się będą co godzinę. Junior Akademia to funkcjonujący w oparciu o europejski program Save Our Lives warsztat edukacyjny dla dzieci w wieku 3-8 lat. Akcja objęta jest patronatem honorowym Premiera Prof. Jerzego Buzka, posła Marka Siwca oraz przewodniczącego Komisji Transportu Parlamentu Europejskiego – Briana Simpsona.

Informacje o Centrum Janki:

Główni najemcy Centrum Janki to Leroy Merlin, Saturn oraz hipermarket Real. Ofertę centrum uzupełnia 76 butików i sklepów średnio powierzchniowych. Centrum Janki może pochwalić się bogatą ofertą rozrywkową – na terenie obiektu działają: mulitiplex CINEMA CITY oraz kompleks strefy food court z 11 restauracjami. Centrum Janki to miejsce przyjazne rodzinom oraz osobom niepełnosprawnym.

Całkowita powierzchnia użytkowa Centrum Janki to ponad 83.000m2.

Właścicielami Centrum Janki są: spółka celowa CH Janki Sp. z o.o., zarządzana przez Valad Polish Retail Fund, Cinema City Poland – CC Spółka z o.o., spółka komandytowo-akcyjna, Leroy Merlin Inwestycje Sp. z o.o. oraz Taima Investments Sp. z o.o. Zarządcą obiektu jest firma Apsys Polska S.A.

www.chjanki.pl