rysuj

Spotkanie promujące książkę:

Dziecięce doświadczenia ADHD. Etnografia spornej jednostki diagnostycznej

Anna Witeska-Młynarczyk, Oficyna Naukowa, 2019

14 maja 2019, godzina 17:30

Pracownia Duży Pokój, ul. Warecka 4/6, Warszawa

(wejście od ul. Kubusia Puchatka)

W trakcie spotkania wspólnie zastanowimy się m.in. nad współcześnie dostępnymi formami bycia dzieckiem, nad rolą etnografii w przedstawianiu dziecięcych spotkań z medycyną i psychologią, nad tym, czym jest „głos” dzieci, jak do niego docierać i jak go reprezentować oraz dlaczego i jak pisać o badaniach naukowych dla dzieci.

Goście spotkania:

Dr Magdalena Lubańska (prowadząca) – antropolożka, pracowniczka Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Warszawskiego.

Dr hab. Tarzycjusz Buliński – antropolog, pracownik Instytutu Archeologii
i Etnologii Uniwersytetu Gdańskiego. Zajmuje się antropologią edukacji, teorią i metodologią antropologii oraz antropologią dziecka. Prowadził badania wśród Indian Amazonii. Autor publikacji: Szkoła w amazońskiej puszczy (2018).

Dr Ewa Maciejewska-Mroczek – doktor socjologii, polonistka i amerykanistka. Członkini Interdyscyplinarnego Zespołu Badań nad Dzieciństwem UW. W pracy naukowej interesuje się miejscem i rolą dzieci we współczesnej kulturze. Autorka książki Mrówcza zabawa. Współczesne zabawki a społeczne konstruowanie dziecka (2012).

Dr Michał Wróblewski – socjolog i filozof, adiunkt w Zakładzie Badań Kultury Instytutu Socjologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Autor publikacji: Medykalizacja nadpobudliwości. Od globalnego standardu do peryferyjnych praktyk (2018). Prowadzi badania w ramach socjologii medycyny, zdrowia i choroby oraz studiów nad nauką i techniką.

Dr Anna Witeska-Młynarczyk – antropolożka, współpracuje z Instytutem Etnologii i Antropologii Kulturowej UW, działa w Interdyscyplinarnym Zespole Badań nad Dzieciństwem UW. Zajmuje się antropologią medyczną, w tym w szczególności antropologią psychiatrii dzieci i młodzieży.

Więcej informacji na stronie internetowej:

Dziecięce doświadczenia ADHD – Promocja i dyskusja wokół książki

oraz w opisie wydarzenia na Facebooku:

https://www.facebook.com/events/2158552837598089/

414 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent