Dziecięca Warszawa Czyta

📅 sobota 17.05.2014 do niedziela 18.05.2014
Dziecięca Warszawa Czyta

Miasto stworów, godzina: 11.00-13.00

Warszawskie budynki mają nie tylko swoją historię, ale i charakter, humory, lepsze i gorsze dni. Jest im smutno, gdy ich oczy zaklejają reklamy a cieszą się, gdy na balkonach kwitną piękne kwiaty. Dorośli nie zawsze potrafią to dostrzec. Pokażcie im, jak wyglądają te warszawskie stwory. Za pomocą kredek i flamastrów stworzymy mapę ożywionych przez Was warszawskich budynków.
Prowadzenie: Marianna Wybieralska i Agata Urbanik.

Miasto i ścieżki, godzina: 13.00-15.00
Razem narysujemy mapę Twojej Warszawy, zastanowimy się, co jest daleko, a co blisko Ciebie, zaznaczymy najczęściej przez Ciebie pokonywane trasy i znajdziemy miejsca, w których możemy się spotkać. Rozwiejemy też mgły osłaniające miasto, do którego zbliżają się podróżni, zagramy w miejskie memory i wspólnie ułożymy naprawdę wielkie puzzle.Warsztaty dla dzieci przynajmniej pięcioletnich.
Prowadzenie: Ludmiła Laskowska i Katarzyna Przyborska

Miasto i tajemnice, godzina: 15.15 – 17.00
Zbudujemy własne, całkiem duże, miasto. Miasto pełne będzie tajemnic do odkrycia i do ukrycia.
Prowadzenie: Ludmiła Laskowska i Katarzyna Przyborska

Dziecięca Warszawa czyta: Miasto stworów | Miasto i ścieżki | Miasto i tajemnice
18 maja, godz. 11-17
Księgarnia Moda na Czytanie, Dom Towarowy Braci Jabłkowskich, ul. Bracka 25
organizator: Warszawa czyta i TAAK

———————————————————————-
MAPY OPOWIEŚCI

Warsztat improwizowania oraz mapowania opowieści. Wspólnie opowiemy historię miasta, które nigdy nie istniało, a o którym zawsze śniliśmy. Narysujemy jego mapę, aby każdy mógł odnaleźć drogę do domu.
Inspiracją i początkiem opowieści stanie się opis jednego z 55 „Niewidzialnych miast" Italo Calvino.
Zapraszamy dzieci i dorosłych!

Rejestracja: http://warszawaczyta.org/wydarzenia/mapy-opowiesci/
prowadzące: Kasia Kuśmierek i Marta Przybył

Księgarnia Moda na Czytanie, Dom Towarowy Braci Jabłkowskich, ul. Bracka 25
17 maja, godz. 11-13