Dziecięca Akademia Twórczości

📅 poniedziałek 24.02.2014 do niedziela 23.03.2014
Dziecięca Akademia Twórczości

Serdecznie zapraszamy do udziału w zajęciach organizowanych

przez Dziecięcą Akademię Twórczości.

W nowym semestrze od marca 2014 przygotowaliśmy wiele

ciekawych propozycji dopasowanych do wieku i zainteresowań dzieci.

Robotyka TwójRobot.pl

Młodych fascynatów robotyki, techniki i ciekawostek technologicznych zapraszamy na semestralne zajęcia (7 spotkań co 2 tygodnie) z konstruowania i programowania robotów. Na każdych zajęciach dzieci pracują w parach i tworzą jednego robota, który po „ożywieniu" będzie wykonywał zadania, brał udział w zawodach, konkursach i zabawach. Dzieci będą mogły na własne oczy przekonać się jak powstaje technologia i zrozumieć zasady tworzenia programów.

Przygotowane zostały trzy grupy wiekowe:

• dla dzieci młodszych (5-7 lat) – dzieci pracują na zestawach RoboKids i programują przy pomocy kart rysunkowych

• dla dzieci starszych (7-12 lat) – dzieci pracują na zestawach LEGO Mindstorms NXT 2.0. i programowanie odbywa się przy użyciu komputerów

• dla młodzieży (11-15 lat) – dzieci pracują na zestawach RoboRobo i programują w językach programowania Rodik oraz C.

Eksperymenty

Dla dzieci, które lubią eksperymentować, ciekawi je świat nauki i poznawanie praw rządzących światem przygotowaliśmy wyjątkowy program zajęć semestralnych (7 spotkań co 2 tygodnie) poświęconych eksperymentom chemicznym oraz fizycznym. Na zajęciach dzieci zamienią się w małych naukowców i samodzielnie wykonają doświadczenia, takie jak: kameleon chemiczny, niewidzialne pisane, wir mleczny, gumowe jajko i wiele innych.

Przygotowane zostały dwie grupy wiekowe:

• dla dzieci młodszych (5-7 lat)

• dla dzieci starszych (7-12 lat)

Programowanie Game Master

Starsze dzieci zainteresowane informatyką i matematyką zapraszamy również na zajęcia z programowania i tworzenia gier komputerowych Game Master. Kurs skierowany jest dla dzieci w wieku 10-15 lat. Podczas kursu (7 spotkań) powstaną dwie fabularne gry komputerowe tworzone w całości przez uczestników. Poza technicznymi umiejętnościami, rozwijamy również kreatywność i wyobraźnię. W kameralnej grupie dzieci będą miały szansę w ciekawy sposób ugruntować swoją szkolną wiedzę i świetnie się bawić.

Kursy szybkiego czytania i technik pamięciowych

Kursy rozwijają dzieci intelektualnie i emocjonalnie, przeznaczone są dla dzieci 8-9 i 10-12 lat (także dla dyslektyków). Dzieci po kursach mają lepsze oceny w szkole i lepiej sobie radzą w życiu.

Rozwijamy potencjał intelektualny dzieci! Uczymy dzieci jak się łatwo i skutecznie uczyć.

Twoje dziecko po ukończeniu kursu będzie:

• kilkakrotnie szybciej się uczyło, także języków obcych

• łatwiej zdawało sprawdzian szóstoklasisty, egzaminy, testy, maturę

• czytało około pięciokrotnie szybciej ze zrozumieniem

• łatwiej zapamiętywało daty, słówka, definicje, pojęcia, wiersze itp.

• wolne od kłopotów dyslektycznych

• miało lepsze oceny – szansa na lepszą szkołę i lepszą przyszłość

• poświęcało mniej czasu na uczenie się, a więcej na odpoczynek.

Więcej informacji: http://ww.dat.edu.pl/?page=aktualnosc&id=23

Zapraszamy do kontaktu: