Dzieci rysują w Muzeum Tradycji Regionalnych w Szczecinie

Muzeum Tradycji Regionalnych, ul. Staromłyńska 27 mapa

sobota 04.06.2016

Dzieci rysują w Muzeum Narodowym w Szczecinie

Zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat na zajęcia zatytułowane „Tajemnice dawnych przedmiotów”, które poprowadzi Maryla Raban. Program zajęć zawiera elementy teoretyczne, pozwalające uczestnikom na zdobycie praktycznej wiedzy z zakresu plastyki.

Dzieci poznają takie pojęcia jak: płaszczyzna, obraz na płaszczyźnie, martwa natura, kompozycja, perspektywa, kolor, tworzenie kolorów, światło, światłocień – umożliwiających analizowanie dzieła sztuki ze względu na jego cechy formalne. Poczynione w ten sposób obserwacje wykorzystywane są w trakcie początkowo prostych, a następnie coraz bardziej skomplikowanych ćwiczeń kompozycyjnych. Podczas zajęć uczestnicy poznają różne techniki malarskie i podejmują samodzielne próby tworzenia własnych dzieł, z zachowaniem podstawowych zasad pracy z użyciem narzędzi i materiałów malarskich.

Dzieci rysują w muzeum to zajęcia cykliczne dla najmłodszych, prowadzone od kilku lat w Muzeum Narodowym w Szczecinie. Ich głównym celem jest umożliwienie dzieciom bezpośredniego kontaktu ze sztuką, a także świadomego uczestniczenia w procesie twórczym. Warsztaty są również szansą na poznanie sylwetek najwybitniejszych artystów, których dzieła znajdują się w Muzeum Narodowym w Szczecinie.

Najbliższe zajęcia odbędą się w Muzeum Tradycji Regionalnych, ul. Staromłyńska 27

sobota 4/6/2016 12:00

Wstęp: 10 zł

Nie obowiązują wcześniejsze zapisy.

Muzeum Narodowe w Szczecinie

Muzeum Narodowe w Szczecinie od wielu lat prowadzi intensywne działania edukacyjne skierowane do osób w różnym wieku i o wszechstronnych zainteresowaniach. Ofertę kieruje zarówno do szkół oraz przedszkoli jak i odbiorców indywidualnych. Głównym celem jest nie tylko przekazanie …

ul. Staromłyńska 27

(+48) 091/ 4315 200