Dzieci rysują w Muzeum Narodowym w Szczecinie — Muzeum Sztuki Współczesnej

Muzeum Sztuki Współczesnej, ul. Staromłyńska 1 mapa

sobota 11.06.2016

10 zł

Dzieci rysują w Muzeum Narodowym w Szczecinie

Zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat na zajęcia plastyczne zatyułowane „Sztuka współczesna”. Program zajęć zawiera elementy teoretyczne, pozwalające uczestnikom na zdobycie praktycznej wiedzy z zakresu plastyki.

Dzieci poznają takie pojęcia jak: płaszczyzna, obraz na płaszczyźnie, martwa natura, kompozycja, perspektywa, kolor, tworzenie kolorów, światło, światłocień – umożliwiających analizowanie dzieła sztuki ze względu na jego cechy formalne. Poczynione w ten sposób obserwacje wykorzystywane są w trakcie początkowo prostych, a następnie coraz bardziej skomplikowanych ćwiczeń kompozycyjnych. Podczas zajęć uczestnicy poznają różne techniki malarskie i podejmują samodzielne próby tworzenia własnych dzieł, z zachowaniem podstawowych zasad pracy z użyciem narzędzi i materiałów malarskich.

Dzieci rysują w muzeum to zajęcia cykliczne dla najmłodszych, prowadzone od kilku lat w Muzeum Narodowym w Szczecinie. Ich głównym celem jest umożliwienie dzieciom bezpośredniego kontaktu ze sztuką, a także świadomego uczestniczenia w procesie twórczym. Warsztaty są również szansą na poznanie sylwetek najwybitniejszych artystów, których dzieła znajdują się w Muzeum Narodowym w Szczecinie.

Najbliższe zajęcia odbędą się w Muzeum Sztuki Współczesnej, ul. Staromłyńska 1

sobota 11/6/2016  godz. 12:00

wstęp: 10 zł

Nie obowiązują wcześniejsze zapisy.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Muzeum Narodowe w Szczecinie

Muzeum Narodowe w Szczecinie

Muzeum Narodowe w Szczecinie od wielu lat prowadzi intensywne działania edukacyjne skierowane do osób w różnym wieku i o wszechstronnych zainteresowaniach. Ofertę kieruje zarówno do szkół oraz przedszkoli jak i odbiorców indywidualnych. Głównym celem jest nie tylko przekazanie …

Więcej

Adres:

ul. Staromłyńska 27
70-561 Szczecin


Kontakt:

(+48) 091/ 4315 200
biuro@muzeum.szczecin.pl
http://www.muzeum.szczecin.pl
facebook

ZOBACZ TAKŻE:muzeumrysunek

Boże Narodzenie z 5.10.15.

Zobacz także