Weleda

Dzieci pomagają dzieciom. Katowice

📅 piątek 01.06.2018 do niedziela 03.06.2018
Dzieci pomagają dzieciom. Katowice

Zabierając dziecko na spektakl do katowickiego Teatru Ateneum, na koncert do Muzykodromu albo na Festiwal Badmintona, możecie pomóc zbudować ośrodek dla dzieci z syryjskiego miasta Aleppo.

Bezpieczne miejsce dla dzieci ze zniszczonego przez wojnę, syryjskiego miasta budują działający tam franciszkanie. Ma służyć wszystkim małym mieszkańcom, bez względu na wyznanie, i oferować odrobinę normalnego życia – miejsce do nauki, zabawy, odpoczynku i rehabilitacji. Na kompleks z basenem, panelami słonecznymi i autobusami do transportu dzieci potrzeba miliona dolarów. Zbierać go pomagają katowiccy franciszkanie, którzy organizują akcję „Śląskie dzieciom Aleppo”.

Akcję wspierają katowickie teatry i instytucje kultury, które od 1 do 3 czerwca zapraszają na wydarzenia „Katowice grają dla Aleppo”.

1 czerwca o godz. 17 Teatr Ateneum zagra w swojej siedzibie spektakl „Babcia na jabłoni”. To ciepła, pogodna, pełna fantastycznych przygód opowieść o dziecięcych pragnieniach i tęsknotach, o potrzebie bliskości i sile wyobraźni, która sprawia, że marzenia spełniają się w magiczny sposób. Cały dochód ze sprzedaży biletów (w cenie 10 zł) zasili konto akcji.

Podobnie będzie następnego dnia w siedzibie Miasta Ogrodów (dawne Centrum Kultury Katowice), gdzie o godz. 11 wystąpi Asi Mina. Znanej artystce i niezrównanej edukatorce muzycznej towarzyszyć będzie Piotr Steczek – skrzypek nie mniej znanej Orkiestry Kameralnej AUKSO.

Rodzinnie zapowiada się też Festiwal Badmintona. 3 czerwca (niedziela) plac Sejmu Śląskiego zamieni się w wielki kort do badmintona, a dokładnie w 6 kortów. Każdy będzie mógł na nim spróbować swoich sił, pooglądać profesjonalistów z reprezentacji Polski, zagrać z gwiazdą albo pobawić się w badmintonowe gry i konkursy. Wstęp na festiwal jest wolny.

Więcej na miasto-ogrodow.eu