Weleda

Dzieci dzieciom 2

📅 wtorek 06.12.2011 do sobota 31.12.2011
Dzieci dzieciom 2

Płyta Dzieci Dzieciom 2 to też wydarzenie artystyczne. Aranżacje muzyczne zostały przygotowane przez muzyka zespołu Pneuma Kubę Mańkowskiego, który zaprosił do współpracy znanych artystów: Piotra Kupicha, Mietka Szcześniaka, Roberta Friedricha „Litzę", Darka Malejonka, Libera oraz Cezarego Paciorka.

Patronat honorowy nad akcją objęli Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz, Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek oraz Prezydent Miasta Sopotu Jacek Karnowski.

Nagrania odbyły się w studiu Radia Gdańsk w listopadzie, a gotowa płyta będzie do kupienia przez stronę www.lokomotywa.edu.pl od 6. grudnia 2011 r., koszt wydania to 15 zł.

Płyta składa się z 7 utworów: 4 kolęd oraz 3 piosenek świątecznych, które specjalnie na tą okazje napisała dziecięca poetka Małgorzata Nawrocka.

Pierwsze wydanie płyty Dzieci Dzieciom miało miejsce w zeszłym roku. Na płycie wraz z dziećmi zaśpiewali i zagrali: Czesław Mozil, Robert Friedrich "Litza", Czarek Paciorek i Kuba Mańkowski.
Dzieciom i ich rodzicom udało się sprzedać ponad 3000 płyt i zebrać na rzecz
Funduszu Dzieci Osieroconych przy Puckim Hospicjum kwotę blisko 32.000 zł.
Akcja znalazła uznanie w lokalnych mediach (m. in. Gazeta Wyborcza
Trójmiasto, Echo Miasta, Radio Plus, Trojmiasto.pl, TVP Gdańsk, TV Kaszebe),
a także w programie Dzień Dobry TVN.