Jadzia Pętelka

Dukaty Decjusza. Edukacja, zabawa i nocleg w Willi Decjusza

📅 piątek 26.09.2014 do piątek 17.10.2014
Dukaty Decjusza. Edukacja, zabawa i nocleg w Willi Decjusza

Tematami zajęć będą wybrane zagadnienia związane z historią pieniądza od starożytności po współczesność, jego wartością i rolą, polityką monetarną oraz numizmatyką. Część zajęć poświęcona będzie prezentacji postaci Mikołaja Kopernika i Justusa Decjusza (autorów czołowych traktatów ekonomicznych epoki Renesansu prowadzących spór dotyczący reformy monetarnej) oraz samej epoce Odrodzenia.

Zajęcia poprowadzą eksperci i specjaliści z obszaru ekonomii i kultury, którzy zaprezentują m.in. rozwój ekonomii, politykę monetarną Polski i UE, numizmatykę oraz przedstawią epokę Renesansu i jego wybitnych przedstawicieli.

Program potrwa od 30 października do 28 listopada 2014. Zajęcia będą odbywać się w godz. 17:00-9:00 i obejmują zwiedzanie Willi Decjusza, wykłady, warsztaty numizmatyczne oraz nocleg, kolację i śniadanie. Uczestnictwo w programie jest bezpłatne.

Szczegóły na stronie: www.villa.org.pl.

Projekt realizowany jest dzięki wsparciu Narodowego Banku Polskiego oraz Miasta Krakowa. Patronat medialny nad programem objęło Miastodzieci.pl

ul. 28 lipca 17a,

villa@villa.org.pl