Jak mieszkali Piastowie i ich poddani? Jak sobie radzili bez elektryczności i kaloryferów? Jak działają współczesne wynalazki, które pozwalają nam wygodnie mieszkać? Zapraszamy do eksperymentów z przewodnikami i izolatorami ciepła oraz elektrycznością.
Materiały do przygotowania na zajęcia:
- 2 baterie paluszki AA 1,5V i mała dioda lub bateria 9V i pojedyncza mała lampka choinowa z wystającymi z niej dwoma drucikami (np. zapasowa)
- folia aluminiowa
- papier techniczny
- taśma klejąca
- patyczek do szaszłyków
- pisaki lub kredki
- kubek
- nożyczki
- gazeta
- worek foliowy
- ręcznik papierowy
- szklany słoik
- ściereczka (najlepiej z mikrofibry)
- 6 kostek lodu
- do przygotowania pracy plastycznej (dla każdego dziecka): 3-4 patyki (ok. 10 cm każdy) lub grubszy drut (dł. ok. 30 cm), kolorowe kawałki włóczki lub muliny lub sznurki, dodatkowo mogą być: kolorowe piórka, pomponiki, kolorowy papier techniczny
Informacje praktyczne
Odbiorcy: rodziny z dziećmi w wieku 7 – 12 lat
Termin: sobota, 15 maja, godz. 11:00
Miejsce: ZOOM; link do zajęć przesyłamy na adres mailowy podany w formularzu zgłoszeniowym na dzień przed zajęciami
Zapisy: poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny poniżej (od 19 kwietnia!); wypełniony formularz prosimy przesłać na adres edukacja@pcd.poznan.pl. Udział w zajęciach jest możliwy po otrzymaniu mailowego potwierdzenia od Organizatora; decyduje kolejność zgłoszeń.
Kurs online - Jak zachęcić dziecko do nauki
Czy i jak motywować dzieci
Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!
Eksperymentownia – warsztaty STEAM (Science, Technology, Engineering, Art, Mathematics)
to warsztaty łączące nauki ścisłe, matematykę, inżynierię i sztukę z dziedzictwem Ostrowa Tumskiego. W trakcie zajęć będziemy wcielać się w rolę naukowców, inżynierów, twórców i artystów. Będziemy konstruować, eksperymentować, wyjaśniać, dociekać, zadawać pytania, tworzyć. Stawiamy na kreatywność, poszukiwanie rozwiązań, pracę zespołową wewnątrz rodziny i odkrywanie przez zabawę. Wszystkie rodziny gotowe na poznawanie świata w nietuzinkowy sposób i szereg wyzwań zapraszamy do Eksperymentowni – naszego składu dziwów i niezwykłości!
W tej edycji spotkamy się na wspólne eksperymentowanie online. Zobaczymy, co niezwykłego da się stworzyć z rzeczy, które mamy we własnych domach.
Zajęcia są okazją do:
- poznawania świata i dziedzictwa Ostrowa Tumskiego
- eksperymentowania, konstruowania, wykonywania doświadczeń
- poszukiwania kreatywnych rozwiązań
- spędzenia czasu z rodziną i budowania więzi rodzinnych