UD

Dom – wyjątkowy spektakl dla najmłodszych. Rybnik

Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach, Rybnik ul. 1 Maja 91B
🗺 mapa
📅 sobota 29.06.2019
🎫 10zł
Dom - wyjątkowy spektakl dla najmłodszych. Rybnik
Dom to miejsce, w którym zaczynamy odkrywać świat, miejsce pełne tajemnic i niespodzianek. Dom to Mama i Tata, pierwsi przyjaciele, z którymi zaczynamy najważniejszą podróż – życie. Dom to nasz świat, w którym żyjemy razem z innymi ludźmi. Świat, o który powinniśmy dbać, aby każdy mógł mieć dom…

Historia stworzenia świata to często inspiracja do działań teatralnych, wykorzystujących różne środki sceniczne. Podjęcie tego tematu w kontekście grupy najnajów otwiera nową perspektywę postrzegania tego zagadnienia. Zmusza do poszukiwania sposobu, dzięki któremu będzie można zapoznać małego widza z główną myślą spektaklu – nasz ŚWIAT to nasz DOM.

Tworzenie świata, którego adresatem a jednocześnie uczestnikiem jest dziecko, skłania do użycia form bliskich małemu człowiekowi. Dlatego w spektaklu nie zabraknie zabaw związanych z ruchem i rytmem, jak również działań plastycznych, nadających kształt całemu zdarzeniu. Będą zatem zapachy, kolory, szumy i melodie. Różnorodność bodźców, wykorzystanych w spektaklu, zachęcała do zabawy w budowanie DOMU – wspólnego ŚWIATA.

Sobota 29 czerwca 2019 r. o godz. 15.00
w ramach Festiwalu „RAJ NAJNAJ – 2. Letnia Akademia Malucha”
Rybnik 29-30 czerwca 2019

Spektakl trwa 30 min. i jest adresowany dla dzieci w wieku 0,5 do 3 lat. Dzieci z opiekunami, max. 70 osób, są usadowieni bezpośrednio na scenie w bezpośrednim sąsiedztwie z aktorami.
Bilet wstępu to jedyne 10 zł/os. Bilety dostępne na www.dkchwalowice.pl/kup-bilet.html oraz w Kasie DK Chwałowice tel. 32 4216222 w.39, dkchwalowice.kasa@gmail.com.

Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu www.teatrlalek.walbrzych.pl jest najstarszym teatrem na Dolnym Śląsku i jednym z najstarszych teatrów lalkowych w Polsce. Początki jego istnienia sięgają roku 1945, w ciągu 68 lat działalności Teatr wielokrotnie zmieniał nazwę, od 1999 r. stał się Teatrem Lalki i Aktora. W latach 2004 – 2011 nastąpiła gruntowna modernizacja, co bardzo korzystnie wpłynęło na wizerunek i jakość oferty Teatru. W 2011 r. Teatr uruchomił Małą Scenę z widownią na poduszkach dla najmłodszych widzów i przystosowaniem jej do prowadzenia różnych form edukacji teatralnej. Repertuar Teatru to literatura europejska, od najwybitniejszych dzieł klasyki po dramaturgię współczesną, otwartość na eksperymenty artystyczne, śmiałość w podejmowaniu tematów zmuszających do spojrzenia na siebie samych oraz oryginalne patrzenie na sztukę dla młodej widowni. Oferta adresowana jest do zróżnicowanej publiczności – od dzieci po dorosłych.

153 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent