Dni Świadomego Porodu

📅 wtorek 16.10.2012
Dni Świadomego Porodu

Wydanie na świat potomstwa jest wyjątkowym momentem w życiu każdej przyszłej mamy. Okres oczekiwania na narodziny jest dla niej szczególny, jednak niejednokrotnie pełen obaw i wątpliwości. By przekonać mamy, że nie trzeba się bać porodu, Polski Bank Komórek Macierzystych (PBKM) i DoulaSERVICE zdecydowały się zorganizować Dni Świadomego Porodu.

Akcja rusza już 16 września we Wrocławiu i zawita do wielu innych miast w całej Polsce. PBKM to instytucja, która nie tylko pobiera i przechowuje cenną krew pępowinową dziecka, ale również wspiera przyszłe mamy w tym szczególnym momencie ich życia. Dlatego razem z DoulaSERVICE jest tam, gdzie wyjątkowe chwile ciąży łączą się z radosnym oczekiwaniem na dziecko.

Inicjatywa Dni Świadomego Porodu powstała specjalnie z myślą o przyszłych i obecnych mamach. Podczas godzinnych spotkań zostaną poruszone tematy związane z rzeczywistością okołoporodową w Polsce oraz możliwościach rodzącej, takich jak skorzystanie ze wsparcia douli, czy też pobranie cennych komórek macierzystych z krwi pępowinowej. Jest to niewątpliwie wiedza, którą powinna posiadać każda oczekująca przyjścia na świat swojego maleństwa kobieta.

Terminarz spotkań:

• 16.09.2012 Wrocław , Hotel Scandic, godz. 11:00
• 21.09.2012 Lublin, Hotel Mercure, godz. 11:00
• 22.09.2012 Kraków, Hotel Andels, godz. 11:00
• 28.09.2012 Poznań, Hotel NH, godz. 11:00
• 29.09.2012 Szczecin, Hotel Campanielle, godz. 11:00
• 1.10.2012 Łódź, Hotel Reymont, godz. 18:00
• 10.10.2012 Gdańsk, Hotel Focus, godz. 18:00
• 16.10.2012 Katowice, Hotel Silesian, godz. 18:00
• 20.10.2012 Białystok, Hotel Best Western Centrum, godz. 18:00

Zapraszamy wszystkie Panie, które chcą rozwiać swoje wątpliwości dotyczące porodu, dowiedzieć się więcej o bankowaniu krwi pępowinowej oraz zyskać wiedzę, dzięki której narodziny ich dziecka zapadną im w pamięć jako jedna z najpiękniejszych chwil w życiu.

Po spotkaniach dedykowanych przyszłym i obecnym mamom, zapraszamy wszystkie Panie, które chciałyby spełnić swoje marzenia o byciu doulą. Będzie to wspaniała okazja do zdobycia informacji na czym polega jej profesja oraz co należy zrobić, aby zostać profesjonalną, certyfikowaną doulą. Panie uzyskają odpowiedzi na wszelkie pytania związane z tą tematyką.

O firmach:

Polski Bank Komórek Macierzystych (PBKM) został założony w 2002 roku w Warszawie. Jest polską firmą biotechnologiczną, która specjalizuje się w pobieraniu, preparatyce, zamrażaniu i przechowywaniu komórek macierzystych z krwi pępowinowej w celu późniejszego ich wykorzystania w leczeniu. PBKM świadczy profesjonalną i kompleksową usługę deponowania komórek macierzystych z krwi pępowinowej według najlepszych europejskich i amerykańskich standardów medycznych. Jako jedyny bank w Polsce jest akredytowany przez American Association of Blood Banks. PBKM regularnie poddawany jest audytom Krajowego Centrum Bankowania Tkanek i Komórek sprawdzającym z ramienia Ministerstwa Zdrowia poprawność dokonywanych procesów i stosowanych procedur. PBKM wraz z oddziałami w innych krajach Europy (m.in. Węgry, Rumunia, Hiszpania, Włochy, Łotwa) skupione w grupie FamiCord, zgromadził blisko 50 tysięcy porcji krwi pępowinowej, co sytuuje firmę wśród największych firm świadczących usługę rodzinnego deponowania krwi pępowinowej w Europie. Banki z Grupy FamiCord dostarczyły krew pępowinową do 10 przeszczepień – 8 w Polsce i 2 na Węgrzech.
Więcej informacji na stronie www.pbkm.pl.

DoulaSERVICE to dogłębnie przemyślany i stworzony w 2007 roku przez Panią Katarzynę Wójcik-Brylską projekt programu pomocy młodym przyszłym rodzicom, rodzicom i ich nowo narodzonym dzieciom, a także panel szkoleniowy dla kobiet, które wiedzą co znaczy szczęśliwe macierzyństwo, spełniona rodzina i chcą tę wiedzę przekazywać dalej.
Projekt DoulaSERVICE zakłada dwutorowość swojej działalności. Pierwsza sfera działalności to usługi zrzeszonych wokół DoulaSERVICE wyszkolonych, kompetentnych, stale podnoszących swoją wiedzę i umiejętności doul na terenie całego kraju. Druga sfera to prowadzenie wysoce profesjonalnych szkoleń: dla kobiet, które pragną spełnić swoje marzenia o byciu doulą oraz dla rodziców, by pomagać im w tworzeniu świadomej, a co za tym idzie bezpiecznej i szczęśliwej rodziny.
Celem DoulaSERVICE jest poprawa jakości opieki okołoporodowej, ścisła współpraca z personelem medycznym i innymi kooperantami przy stworzeniu jak najbardziej komfortowego dla rodziny, a zwłaszcza kobiety sub-środowiska w trakcie porodu i po porodzie, szanującego jej prawa do godności, prywatności, informacji i poufności. Pragniemy także przybliżać polskim kobietom wiedzę potrzebną im przy podejmowaniu świadomych decyzji dotyczących ciąży, porodu i karmienia piersią, która pozwoli im zbudować szczęśliwą, zdrową rodzinę. DoulaSERVICE to również potencjalne miejsce,
w którym wiele kobiet możne znaleźć swoją kolejną drogę życia zawodowego, wykorzystując wiedzę i swoje doświadczenia z bycia mamą.
Więcej informacji na stronie www.doulaservice.pl.