Weleda

Dni Otwarte Projektów Unijnych

📅 sobota 07.09.2013 do niedziela 15.09.2013
Dni Otwarte Projektów Unijnych

Wśród zaplanowanych atrakcji są m.in. festyny, koncerty, seanse filmowe, zawody sportowe, regaty, zwiedzanie projektów, wystawy, konkursy i zabawy dla dzieci, gry miejskie, spektakle teatralne i wiele, wiele innych.
Zainteresowani będą mogli zajrzeć za drzwi m.in. ERGO ARENY – bezpłatnie zobaczyć można będzie halę główną, a także miejsca niedostępne na co dzień dla odwiedzających. W dniach 7-8 oraz 14-15 września bezpłatnie będzie można odwiedzić wystawę Europejskiego Centrum Solidarności „Drogi do Wolności", gdzie w ostatniej sali wystawowej wyświetlany będzie film o powstającej nowej siedzibie ECS.
Dni Otwarte Projektów Unijnych zakończą się 15 września – rodzinnym piknikiem, który odbędzie się w stworzonym specjalnie na tą okazję, Miasteczku Funduszy Unijnych na gdańskim Targu Węglowym. Miasteczko Funduszowe to połączenie edukacji i zabawy, gdzie na dzieci i dorosłych będą czekały m.in. zjeżdżalnie, kule zorbingowe, klocki Lego, ścianka wspinaczkowa, laserowa strzelnica i wiele innych ciekawych atrakcji.
Goście Miasteczka będą mogli również odwiedzić stanowiska Instytucji, które zaprezentują jakie korzyści dla mieszkańców województwa wynikają z projektów, które realizują dzięki Unii Europejskiej. Spotkamy tam przedstawicieli m.in. Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, Zarządu Dróg Wojewódzkich, Miasta Gdańska, Miasta Sopotu, Miasta Gdyni, Miasta Słupska, Pomorskie.travel oraz przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.
Program imprezy: www.dniotwarteprojektowunijnych.pl

Gdańskie instytucje, które biorą udział w akcji:

• Centrum Hewelianum

Wystawa „Energia, Niebo i Słońce" oraz pokazy specjalne w Centrum Hewelianum
ul
ul. Gradowa 6
Termin: 07-08.09.2013 w godzinach 10:00 – 16:00
Dla gości odwiedzających w dniach 7-8 września wystawę „Energia, Niebo i Słońce" w Centrum Hewelianum przygotowano dodatkową atrakcję w postaci pokazów specjalnych. Wstęp na wystawę w ramach biletu promocyjnego.
•    Europejskie Centrum Solidarności
ul. Wały Piastowskie 24
Termin: 07-08.09.2013 w godzinach 10:00 – 18:00
W dniach 7-8 oraz 14-15 września Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku zapewnia bezpłatny wstęp na wystawę „Drogi do Wolności". W ostatniej sali wystawowej zaprezentowany zostanie film o nowopowstającej siedzibie ECS i wystawie, dostępne też będą materiały informacyjne poświęcone tej inwestycji.

• ERGO ARENA

Plac Dwóch Miast 1
Termin: 08.09.2013 w godzinach 11:00 – 16:00
Dzień Otwarty ERGO ARENY. W godz. 11-16 otworzą się praktycznie wszystkie drzwi w ERGO ARENIE, zwiedzający będą mogli zobaczyć miejsca na co dzień niedostępne. W planach jest także zorganizowanie atrakcji dla zwiedzających – spotkanie ze sportowcami ze Stowarzyszenia Trefl Pomorze, wspólne gry i zabawy dla najmłodszych itp. Więcej informacji na stronie: www.ergoarena.pl
•    Inkubator Przedsiębiorczości STARTER
Lęborska 3b
Termin: 09-13.09.2013 w godzinach 09:00 – 15:00
W ramach Dni Otwartych Projektów Unijnych gdański Starter w sposób szczególny zachęca na poznanie oferty inkubatora, w tym miejsc pracy dla młodych firm, organizowanych szkoleń i doradztwa, a także działań networkingowych dających możliwość nawiązania kontaktów biznesowych. Wystarczy przyjść.