Dancing Queen – premiera

piątek 08.05.2015

Dancing Queen – premiera

Ośrodek Działań Twórczych Światowid zaprasza do Teatru Muzycznego Capitol na premierę spektaklu „Dancing Queen” przygotowanego przez Dziecięce Studio Musicalowe.

 

„Dancing Queen" z udziałem wybranych w ramach castingu uczestników w wieku 6-12 lat współtworzących Dziecięce Studio Musicalowe to pierwsza przygoda Ośrodka Działań Twórczych Światowid z musicalem. Kilkumiesięczna praca dzieci pod okiem współpracujących z Ośrodkiem instruktorów owocuje tu nie tylko przygotowaniem spektaklu, ale i specjalną dla nich nagrodą – pokazaniem przedstawienia na głównej musicalowej scenie we Wrocławiu – w Teatrze Muzycznym Capitol.

Twórcy widowiska – Monika Wiśniowska-Basel i Tomasz Kęczkowski, postawili na sprawdzone, rytmiczne i melodyjne przeboje szwedzkiej grupy ABBA, a miejsce akcji osadzili w szkole artystycznej. To tutaj bohaterowie przedstawienia odkrywać będą swoje talenty i tak jak młodzi wykonawcy spektaklu przeżywać wielką artystyczną przygodę, nabywać doświadczenia w pracy zespołowej podczas bycia na scenie oraz nawiązywać nowe przyjaźnie.

Suzi rozpoczyna naukę w klasie tanecznej z powodu presji ze strony rodziny. Nie potrafi się tu odnaleźć, czuje, iż taniec to nie jej powołanie. Nowe koleżanki się z niej śmieją, mówią że trafiła do szkoły tylko dzięki pieniądzom rodziców, ale i ona sama na zajęciach radzi sobie kiepsko. Jest jej ciężko i tylko Maks wyciąga do niej pierwszy pomocną dłoń. Wszystko się zmienia, gdy Suzi odważy się publicznie zaśpiewać. Jej głos staje się przepustką do kontynuowania nauki, ale w klasie wokalnej, a szczęście z powodu otrzymania roli w szkolnym przedstawieniu nie ma granic!

To pierwsze wspólne przedstawienie dla uczestników grupy jest sporym wyzwaniem, ale gościnne progi Sceny Ciśnień Capitolu wspierają młodych adeptów trudnej sztuki musicalowej w dniu premiery!

premiera 8 maja 2015 r. godz. 20.00
bilety: 15 zł od 29 kwietnia w kasach Capitolu
Scena Ciśnień Teatru Muzycznego Capitol
ul. Piłsudskiego 67, Wrocław

reżyseria i przygotowanie wokalne: Monika Wiśniowska – Basel
choreografia: Tomasz Kęczkowski

występują:

Marta Bander, Amelia Błaszczyszyn, Mia Ćwirko-Nasierowska, Patrycja Hermińska, Julia Jagielska, Maja Kaczmarek, Emilia Kamińska, Julianna Kamińska, Amelia Kopeć, Milena Mazurska, Sofia Mchugh, Alexia Money-Kyrle, Oliwia Papierowska, Marta Piworowicz, Wiktoria Repeła, Zuzanna Rozensztrauch, Daniel Ryterski, Iga Tomala, Nela Tomala, Nadia Uczkiewicz, Julia Urbaniak, Wiktoria Voit, Kaja Wójcicka

producent: Ośrodek Działań Twórczych ŚWIATOWID

 

DANCING QUEEN making of

 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
swiatowid_logo_kolor

Ośrodek Działań Twórczych Światowid we Wrocławiu

OŚRODEK DZIAŁAŃ TWÓRCZYCH ŚWIATOWID – miejska instytucja kultury zlokalizowana na Wielkiej Wyspie – oazie zieleni Wrocławia. Od ponad 10 lat funkcjonuje na Biskupinie, kontynuując działalność Dzielnicowego Domu Kultury Śródmieście. Światowid posiada obecnie około 30. sekcji i …

Więcej

Adres:

ul. Sempołowskiej 54a
51-661 Wrocław


Kontakt:

71 348 30 10
odt@swiatowid.net.pl
http://www.swiatowid.net.pl
facebook

 
ZOBACZ TAKŻE:patronat