Czytanie sztuki dla dzieci Zielone migdały, Kielce

Teatr Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach mapa

niedziela 20.11.2016

Wstęp wolny

teatr kubuś w kilcach sztuka dla dzieci

20 listopada o godz. 16.00 Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach zaprasza na inscenizowane czytanie sztuki dla dzieci od lat 4 „Zielone migdały” Magdaleny Mrozińskiej. To będzie pierwsze spotkanie z cyklu Sztuk! Sztuk! To puka sztuka dla dzieci!

Raz w miesiącu będziemy proponować dzieciom i młodzieży spotkania ze współczesną literaturą i teatrem, którym towarzyszyć będą dyskusje i warsztaty.

W „Zielonych migdałach” autorka dowcipnie i ciepło opowiada o poszukiwaniu przyjaźni oraz inności, bawiąc się przy tym zręcznie słowami. Jej bohaterowie zaskakują oryginalnością, bo nieczęsto w sztukach spotkać można Kartkę czy Ćmę Barową, nie mówiąc już o głównej postaci – Żółtym. Żółty czuje się bardzo samotny, nikomu niepotrzebny i nieszczęśliwy. Inne kolory już dawno otrzymały swój przydział: Niebieski wystrzelił do nieba, Czerwony leżakuje sobie w winie, a Zielony na trawie. Tylko o nim wszyscy zapomnieli. Nawet Malarz nie znajduje dla niego miejsca na swoim obrazie. Zrezygnowany Żółty idzie „utopić smutki” w barze, gdzie ku swojemu wielkiemu zaskoczeniu, spotyka Niebieskiego – rozczarowanego życiem Niebieskiego! Żółty i Niebieski różnią się od siebie wyglądem, marzeniami i tym, co przeżyli. Ale spędzając czas na wspólnej, beztroskiej zabawie, czują radość i brak osamotnienia. Czy ich życie „nabierze wreszcie kolorów”?

Przekonajcie się, przychodząc do teatru.

Wstęp wolny!

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Teatr Lalki i Aktora Kubuś

Teatr Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach

Teatr wystawia spektakle dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Do realizacji naszych przedsięwzięć zapraszamy wybitnych twórców z kraju i z zagranicy. Poza regularną działalnością repertuarową realizujemy liczne projekty artystyczne i edukacyjne, często wspólnie z innymi instytucjami. Wśród …

Więcej

Adres:

ul. Duża 9
25-304 Kielce


Kontakt:

41 344-58-36
sekretariat@teatrkubus.pl
http://www.teatrkubus.pl
facebook

ZOBACZ TAKŻE:czytaniesztukateatr