Jadzia Pętelka

Czy Kraków zna angielski? Sprawdzimy to w NCK

📅 piątek 15.08.2014 do niedziela 14.09.2014
Czy Kraków zna angielski? Sprawdzimy to w NCK

Centrum Języków Obcych Nowohuckiego Centrum Kultury postanowiło dołączyć do akcji testowania Polaków jako organizator lokalny – chcemy promować naukę języka angielskiego, umożliwić mieszkańcom bezpłatne sprawdzenie kompetencji języka angielskiego oraz udowodnić, że Kraków zna angielski.

Nasza impreza została objęta Patronatem Honorowym Marka Sowy – Marszałka Województwa Małopolskiego oraz partnerstwem Miasta Kraków.

Wielki Test Języka Angielskiego będzie dużym wydarzeniem kulturalnym, w którym wezmą udział mieszkańcy Krakowa i okolic w różnym wieku. Do udziału w Wielkim Teście zaprosimy także znanych i lubianych mieszkańców naszego miasta i województwa – artystów, sportowców i dziennikarzy.

Pierwsza edycja WTJA odbyła się 17 czerwca 2012 roku w 35 miastach Polski. Ogólnopolski test stwierdził, że Polska zna angielski na poziomie B1+. Druga edycja została przeprowadzona 9 czerwca 2013 w 49 miastach Polski i pomimo większej ilości uczestników, Polacy podciągnęli się w angielskim i udowodnili, że posługują się angielskim na B2. Podczas dwóch pierwszych edycji w wydarzenie zaangażowało się 60 miast, dzięki czemu zostało przetestowanych ponad 10 tys. Polaków. Ideę Wielkiego Testu poparło również wiele znanych osób: m.in. Kamil Stoch, Marcin Daniec, prof. Jerzy Buzek, Piotr Gruszka, Tomasz Olbratowski, Cezary Pazura, Jan Peszek, Małgorzata Potocka, Jerzy Stuhr, Joanna Trzepiecińska fake rolex, Jan Wieczorkowski, Maciej Wojdyła.

Misja Wielkiego Testu Języka Angielskiego

Misją WTJA jest promowanie potrzeby kształcenia językowego. To wydarzenie ma uświadamiać Polakom, że angielski jest w tej chwili podstawą samorozwoju i osiągnięcia sukcesów zawodowych. Znajomość tego języka otwiera dostęp do fake rolex wszelkiej potrzebnej wiedzy. Wielki Test Języka Angielskiego ma również na celu wyrównywanie szans . Dzięki tej społecznej inicjatywie istnieje coroczna możliwość bezpłatnego sprawdzenia swoich kompetencji językowych przez Polaków (kontrolowanie samorozwoju językowego).

Zapraszamy 14 września 2014 do NCK!

Bezpłatną rejestrację na test rozpoczniemy 15 sierpnia 2014.
Szczegóły: www.krakowznaangielski.pl

Bądź na bieżąco – bądź z nami na Facebooku.