Cztery Strony Czasu – spektakl w ramach cyklu ”Warszawska Scena Opowieści”

📅 poniedziałek 12.08.2024
Cztery Strony Czasu – spektakl w ramach cyklu ”Warszawska Scena Opowieści”
W 2016 roku ”Grupa Studnia O.” będzie stale obecna na Saskiej Kępie w Warszawie, gdzie w miejscowym PROMIE Kultury zrealizuje cykl spotkań z opowieściami ”Warszawska Scena Opowieści”, wspierany przez m.st. Warszawę. Na inaugurację – już w najbliższą niedzielę – zapraszamy na spektakl dla dzieci i dorosłych:
Cztery Strony Czasu
Sercem miasta jest rynek, sercem rynku jest ratusz, a sercem ratusza – stary zegar, który pokazuje czas na cztery strony świata. Wyobraźmy sobie cztery okna w kamienicach stojących w czterech stronach rynku, wychodzące na wprost każdej z tarcz zegara. Zajrzymy do każdego z tych okien – do kuchni i pracowni, do pokoju dziecięcego i salonu – co sto lat, o innej porze dnia i roku. Będziemy świadkami teatru życia, którego aktorami są mieszkańcy miasta. Będziemy śledzić dzieje przedmiotów: drewnianego konika, latawca, kluczyka do cukiernicy. Jakie historie wtedy sobie opowiadano – przed snem, przy stole, w kuchennym rozgardiaszu? Koło czasu się obraca, to co było – wnet powraca! Opowieść o mieście i czasie na podstawie książki Iwony Chmielewskiej „Cztery strony czasu”, w połączeniu z narracjami z baśni braci Grimm, Andersena i Singera.

Opowiada: Beata Frankowska
Muzyka: Olena Yeremenko (morah arpa, skrzypce, fidel średniowieczna),