Cotygodniowe Warsztaty Wokalne – zapraszamy dorosłych i młodzież

Nutka Cafe, Warszawa, ul. Obozowa 82A mapa

czwartek 29.09.2022 do sobota 15.10.2022

800

Cotygodniowe Warsztaty Wokalne – zapraszamy dorosłych i młodzież

Propozycja dla dorosłych i młodzieży od 14 roku życia. Szczegóły na stronie: www.spiewajmy.waw.pl

Zapraszamy do wzięcia udziału w Cotygodniowych Warsztatach Wokalnych w Warszawie dla dorosłych i młodzieży.

Już od 07.10.2022 r. rusza 31 edycja Cotygodniowych Warsztatów Wokalnych.

Spotkanie pierwsze – pokazowe, jest bezpłatne i niezobowiązujące do udziału w szkoleniu.

W semestrze „Jesień 2022” zajęcia odbywać się będą aż w  4 grupach we wtorki, środy, czwartki i piątki.

Pierwsze bezpłatne spotkanie pokazowe dla grupy poczatkującej odbędzie się w piątek 07.10.2022 r. – wystarczy wysłać zgłoszenie i przyjść!

To spotkania dla dorosłych i młodzieży od 14 roku życia.

—————————————————————————–

INFORMACJE PODSTAWOWE:

Na profesjonalnych zajęciach dla dorosłych i młodzieży od 14 roku życia uczestnicy pracują nad emisją głosu i dykcją oraz przede wszystkim uczą się śpiewu. Dzięki warsztatom każdy ma szansę odkryć swój potencjał wokalny, zyskać poczucie własnej wartości nabrać odwagi nie tylko scenicznej i wybić się z tłumu. To również okazja do spotkań dla osób o podobnych zainteresowaniach – kochających śpiewanie. W trakcie zajęć i poza nimi wspieramy się, doradzamy, kibicujemy sobie nawzajem, a po nich tęsknimy do kolejnego spotkania. Zawiązują się przyjaźnie na długie lata.

W piątki w godz. 20.00-22.00 spotykać się będzie grupa realizująca program dla początkujących. Na kolejnych 12 spotkaniach we wtorki uczestnicy zapoznając się ze sztuką wokalną, będą mieli możliwość korzystania ze sprzętu estradowego i profesjonalnych podkładów muzycznych. W części teoretycznej spotkań poruszane będą zagadnienia bezpośrednio związane z wokalistyką (dobór repertuaru, poszukiwanie właściwej interpretacji, uwagi na temat wizerunku scenicznego, jak radzić sobie z tremą, higiena aparatu głosowego itp.). Mamy tylko 10 miejsc w grupie początkującej.

Wszyscy uczestnicy koncertu zostaną zaproszeni do wzięcia udziału w sesji nagraniowej, w wyniku której otrzymają pamiątkową wirtualną płytę CD z nagraniami wszystkich uczestników zajęć. Warsztatowicze między spotkaniami mają również możliwość korzystania nieodpłatnie z 3 sal prób wyposażonych w nagłośnienie estradowe. Zajęcia w grupie podstawowej przeznaczone są przede wszystkim dla początkujących wokalistów, dolna granica wieku to 14 lat, górnej granicy nie ma, najstarszy do tej pory uczestnik miał 70 lat :-), czym potwierdził, że na naukę śpiewu nigdy nie jest za późno.

———————————————————————————

We wtorki, środy i czwartki w godz. 19.30-21.30, przede wszystkim zapraszamy uczestników poprzednich edycji warsztatów, na zajęcia w grupach dla zaawansowanych.

W grupach tych mogą znaleźć się również wokaliści nie uczęszczający wcześniej na Cotygodniowe Warsztaty Wokalne traktujący warsztaty np. jako uzupełnienie lekcji indywidualnych, kształcący się również poza naszą placówką. Zakwalifikowanie się do tej grupy wymaga wcześniejszego przesłuchania kwalifikacyjnego. Ilość miejsc w grupach zaawansowanych ograniczona do 10 osób w grupie – decyduje kolejność zgłoszeń.

———————————————————————————

ZAPISY:

Zgłoszenia należy wysyłać na adres: spiewajmy@akcja.pl , a powinny zawierać: imię i nazwisko, telefon oraz wybór grupy wtorek, środa, czwartek lub piątek.

MIEJSCE SPOTKAŃ:

Piwnica Artystyczna Nutka Café , Warszawa, ul. Obozowa 82A

OPŁATY: Grupa piątkowa – początkująca

Opłata za cały semestr „Jesień 2022” wynosi 800 zł.

Opłata obejmuje:

 • 11 ponad 2 godzinnych spotkań grupowych (pierwsze bezpłatne);
 • 1 spotkanie indywidualne 30-minutowe;
 • 60 minutową profesjonalną sesję nagraniową, podczas której uda się zarejestrować jedną piosenkę. Uczestnicy otrzymają m.in. swoje nagrania na wspólnym wirtualnym na CD;
 • nieodpłatne (ograniczone jedynie grafikiem i wcześniejszymi zapisami) korzystanie z sali prób wyposażonej w sprzęt estradowy;
 • podkłady muzyczne;
 • udział w koncercie finałowym warsztatów (dla chętnych);
 • profesjonalną sesję fotograficzną podczas koncertu finałowego.

Opłaty, ryczałtowo za cały kurs, przyjmowane są na drugim spotkaniu. W przypadku rezygnacji w trakcie trwania kursu opłata nie będzie zwracana.

Spotkanie pierwsze – pokazowe, jest bezpłatne i niezobowiązujące do udziału w szkoleniu.

———————————————————————————-

OPŁATY: Grupy zaawansowane.

Opłata za semestr „Jesień 2022″ wynosi 900 zł (grypa środowa i czwartkowa) oraz 850 zł (grupa wtorkowa). Grupa wtorkowa ma o 1 spotkanie mniej – nie ma zajęć 01.11.2022 r.

Jeśli ktoś zechce dołączyć do którejś grupy w trakcie trwania semestru – o ile będą miejsca w grupach może to zrobić – koszt uczestnictwa wyniesie równowartość pozostałych do końca zajęć.

Ważne!!! W przypadku nieobecności na zajęciach opłata nie jest zwracana, natomiast uczestnik np. grupy wtorkowej może wyjątkowo uczestniczyć w zajęciach grupy środowej, czwartkowej lub piątkowej i na odwrót jeśli z jakichś względów nie mógł w danym tygodniu być na swoich zajęciach.

Pierwszeństwo na liście mają uczestnicy poprzednich edycji cotygodniowych warsztatów wokalnych oraz osoby dokonujące zapłaty na konto. Osoby chcące na razie jednorazowo skorzystać z zajęć być może będą zmuszone poczekać, aż zwolni się miejsce w grupie.

Istnieje również możliwość nieregularnego udziału w zajęciach – o ile będą wolne miejsca. W takim przypadku koszt uczestnictwa płatny każdorazowo po zajęciach wynosi 80 zł od osoby. Z tej formy mogą skorzystać również osoby pragnące zorientować się, czy zajęcia spełniają ich oczekiwania. W takim przypadku konieczne jest również wcześniejsze zgłoszenie e-mailem. W cenie wejścia nie są uwzględnione koszty sesji nagraniowej. Osoba uczęszczająca niesystematycznie, chcąca skorzystać z sesji pokoncertowej będzie musiała za nagranie dodatkowo zapłacić. Osoby systematycznie uczęszczające otrzymają certyfikaty uczestnictwa.

————————————————————————————

Plan cotygodniowych spotkań w grupie początkującej – dla początkujących wokalistów

I. ROZGRZEWKA APARATU MOWY – czas ok. 20 minut1. Ćwiczenia rozciągające wszystkie mięśnie odpowiedzialne za poprawną pracę aparatu mowy.2. Seria ćwiczeń artykulacyjnych. 3. Seria ćwiczeń dykcyjnych.

II. ĆWICZENIA ODDECHOWE – czas ok. 10 minut1. Ćwiczenia fizyczne całego ciała.2. Seria ćwiczeń wyzwalająca poprawny oddech PRZEPONOWO-ŻEBROWY pozwalająca uzmysłowić istnienie i funkcjonowanie przepony i całego układu oddechowego.

III. ĆWICZENIA EMISJI GŁOSU – czas ok. 30 minut1. Połączenie ćwiczeń artykulacyjnych, oddechowych i wokalnych.2. Ćwiczenia mające na celu poszerzenie skali głosu.3. Wprawki wokalne mające na celu poprawienie brzmienia głosu w niewygodnych rejestrach.

IV. ZAGADNIENIA ZWIĄZANE Z KSZTAŁCENIEM WOKALU , NAUKA PIOSENEK, PUBLICZNE PREZENTACJE CHĘTNYCH UCZESTNIKÓW- czas ok. 60 minut W tej części na każdym spotkaniu będą poruszane różne zagadnienia, najczęściej w formie wykładu – prezentacji. Co drugie spotkanie będzie przeznaczane na pracę indywidualną z uczestnikami.

Wstępna lista tematów do IV części zajęć:

 1. Uwagi na temat wizerunku scenicznego i zachowania przed publicznością.
 2. Dobór repertuaru.
 3. Praca z mikrofonem.
 4. Próba znalezienia odpowiedniej interpretacji piosenki.
 5. Wskazanie niedoskonałości warsztatowych i próba ich eliminacji.
 6. Elementy mające wpływ na udany występ na festiwalach.
 7. Nauka wspólnych piosenek (zbiorówek).
 8. Higiena głosu, sposoby radzenia sobie z niedyspozycją głosu.
 9. Stres, jak radzić sobie z przeszkadzającą tremą.
 10. Najczęściej popełniane błędy techniczne – wyszczególnienie.
 11. Najczęściej popełniane błędy dykcyjne i językowe.
 12. Poprawny oddech przeponowo-żebrowy (wykład z prezentacją).
 13. Prezentacja programów komputerowych niezbędnych dla wokalistów.

Oraz wiele innych zagadnień wskazanych bezpośrednio przez uczestników zajęć.

 

zdjęcie 1

 

 

Studio Teatru Piosenki Cotygodniowe Warsztaty Wokalne - nabór Cotygodniowe Warsztaty Wokalne – zapraszamy dorosłych i młodzież
Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
szkoła muzyczna, zajęcia gordonowskie, nauka śpiewu i gry na instrumentach.

Kawiarnia dla dzieci Nutka Café oraz Klub Edukacji Muzycznej DO-RE-MI-FA

Zapraszamy do Klubu Edukacji Muzycznej "DO-RE-MI-FA. Muzyka i ja". W ciepłej, rodzinnej atmosferze umuzykalniamy maluszki – już od 6. miesiąca życia. Dla nieco większych dzieci proponujemy zajęcia popołudniowe w przedszkolu muzycznym orazindywidualne lekcje gry na instrumentach (fortepian, …

Więcej

Adres:

Warszawa Wola,
ul. Obozowa 82A,


Kontakt:

600 068 808; 606 607 826
info@nutkacafe.pl
http://www.nutkacafe.pl

 
ZOBACZ TAKŻE:zajęcia pozalekcyjne