Już 12.10.2019 r. rusza 26 edycja Cotygodniowych Warsztatów Wokalnych i 2 edycja specjalnych warsztatów dla dzieci i młodzieży
W semestrze „Jesień 2019” zajęcia odbywać się będą w soboty w godz. 15.00-16.30
Pierwsze bezpłatne spotkanie pokazowe odbędzie się 12.10.2019 r. – wystarczy wysłać zgłoszenie i przyjść!
Informacje szczegółowe na stronie www.spiewajmy.waw.pl
INFORMACJE PODSTAWOWE:
Tematem przewodnim warsztatów będzie przygotowanie Koncertu Świątecznego, podczas którego chętni uczestnicy będą mogli się zaprezentować w piosenkach świątecznych (kolędach i pastorałkach) oraz piosenkach zimowych.
Na zajęciach uczestnicy pracują nad emisją głosu i dykcją ale przede wszystkim uczą się śpiewu.
Dzięki warsztatom każdy ma szansę odkryć swój potencjał wokalny, zyskać poczucie własnej wartości nabrać odwagi nie tylko scenicznej i wybić się z tłumu, przygotować się do udziału w festiwalu piosenki, lub występu w szkole, zrealizować swoje pierwsze studyjne nagranie piosenki.
To również okazja do spotkań dla osób o podobnych zainteresowaniach – kochających śpiewanie. W trakcie zajęć i poza nimi wspieramy się, doradzamy, kibicujemy sobie nawzajem, a po nich tęsknimy do kolejnego spotkania. Zawiązują się przyjaźnie na długie lata.
Na kolejnych 13 spotkaniach uczestnicy zapoznając się ze sztuką wokalną, będą mieli możliwość korzystania ze sprzętu estradowego i profesjonalnych podkładów muzycznych. W części teoretycznej spotkań poruszane będą zagadnienia bezpośrednio związane z wokalistyką (dobór repertuaru, poszukiwanie właściwej interpretacji, uwagi na temat wizerunku scenicznego, jak radzić sobie z tremą, higiena aparatu głosowego itp.).
Zajęcia będą prowadzone przez doświadczonych pedagogów: Wiolettę Pruską i Damiana Czarneckiego.
Szkolenie zakończymy uroczystym Koncertem Bajkowym w niedzielę 19.01.2020 r.
Wszyscy uczestnicy koncertu zostaną zaproszeni do wzięcia udziału w sesji nagraniowej, w wyniku której otrzymają pamiątkową płytę CD z nagraniami wszystkich uczestników zajęć.
Warsztatowicze między spotkaniami mają również możliwość korzystania nieodpłatnie z sali prób wyposażonej w nagłośnienie estradowe.
Zajęcia przeznaczone są przede wszystkim dla początkujących wokalistów, dolna granica wieku to 10 lat górna granica to 14 lat. Starszą młodzież i dorosłych zapraszamy do udziału w Cotygodniowych Warsztatach Wokalnych dla młodzieży i dorosłych.
Dla dzieci od 6 roku życia, młodzieży i dorosłych oferujemy niezależnie indywidualne lekcje śpiewu estradowego. O szczegółach można przeczytać tu: lekcje śpiewu oraz tu: www.spiew.warszawa.pl
Ilość miejsc ograniczona od 6 do 10 osób w grupie – decyduje kolejność zgłoszeń.
ZAPISY:
Zgłoszenia należy wysyłać na adres: spiewajmy@akcja.pl a powinny zawierać: imię i nazwisko uczestnika, telefon i adres mailowy do rodzica (opiekuna)
Miejsce spotkań: Piwnica Artystyczna Nutka Café , Warszawa, ul. Obozowa 82A
OPŁATY: Opłata za cały semestr „Jesień 2019” wynosi 600 zł.
Opłata obejmuje:
14 spotkań grupowych 90 minutowych (pierwsze bezpłatne);
1 spotkanie indywidualne 30-minutowe;
60 minutową profesjonalną sesję nagraniową, podczas której uda się zarejestrować jedną piosenkę. Uczestnicy otrzymają m.in. swoje nagrania na wspólnym CD – link do nagrań KLIKNIJ;
nieodpłatne (ograniczone jedynie grafikiem i wcześniejszymi zapisami) korzystanie z 3 sal prób wyposażonych w sprzęt estradowy;
podkłady muzyczne;
udział w koncercie finałowym warsztatów (dla chętnych);
sesję fotograficzną podczas koncertu finałowego – kliknij link do sesji z poprzednich warsztatów: KLIKNIJ
Opłaty, ryczałtowo za cały kurs, przyjmowane są gotówką na drugim spotkaniu 19.10.2019 r. Spotkanie pierwsze – pokazowe, jest bezpłatne. W przypadku rezygnacji w trakcie trwania kursu opłata nie będzie zwracana.
Planowo odwołane są zajęcia 02.11.2019 r. i 28.12.2019 r.
Pierwsze spotkanie zaplanowane na 12.10.2019 r. jest spotkaniem pokazowym – bezpłatnym, na które można przyjść po wcześniejszym przesłaniu zgłoszenia. Po pierwszym spotkaniu uczestnicy podejmują decyzję czy taka forma zajęć im odpowiada i zapisują się na stałą listę. Opłaty za cały semestr z góry przyjmowane są gotówką na drugim spotkaniu lub przelewem jeśli zainteresowana osoba z różnych powodów nie może uczestniczyć w drugim spotkaniu.
Jeśli ktoś zechce dołączyć do grupy w trakcie trwania semestru – o ile będzie miejsce w grupie może to zrobić – koszt uczestnictwa wyniesie równowartość pozostałych do końca zajęć.
Ważne!!! W przypadku nieobecności na zajęciach opłata nie jest zwracana.
Istnieje również możliwość nieregularnego udziału w zajęciach – o ile będą wolne miejsca. W takim przypadku koszt uczestnictwa płatny każdorazowo po zajęciach wynosi 60 zł od osoby. Z tej formy mogą skorzystać również osoby pragnące zorientować się, czy zajęcia spełniają ich oczekiwania. W takim przypadku konieczne jest również wcześniejsze zgłoszenie e-mailem. W cenie wejścia nie są uwzględnione koszty sesji nagraniowej. Osoba uczęszczająca niesystematycznie, chcąca skorzystać z sesji pokoncertowej będzie musiała za nagranie dodatkowo zapłacić.
Bardzo proszę zainteresowane osoby o zgłoszenia e-mailem, dodatkowe informacje można uzyskać telefonicznie pod numerem +48 606 607 826.
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam.
Damian Czarnecki
Plan cotygodniowych spotkań
I. ROZGRZEWKA APARATU MOWY – czas ok. 10 minut
Ćwiczenia rozciągające wszystkie mięśnie odpowiedzialne za poprawną pracę aparatu mowy.
Seria ćwiczeń artykulacyjnych.
Seria ćwiczeń dykcyjnych.
II. ĆWICZENIA ODDECHOWE – czas ok. 10 minut
Ćwiczenia fizyczne całego ciała.
Seria ćwiczeń wyzwalająca poprawny oddech PRZEPONOWO-ŻEBROWY pozwalająca uzmysłowić istnienie i funkcjonowanie przepony i całego układu oddechowego.
III. ĆWICZENIA EMISJI GŁOSU – czas ok. 20 minut
Połączenie ćwiczeń artykulacyjnych, oddechowych i wokalnych.
Ćwiczenia mające na celu poszerzenie skali głosu.
Wprawki wokalne mające na celu poprawienie brzmienia głosu w niewygodnych rejestrach.
IV. ZAGADNIENIA ZWIĄZANE Z KSZTAŁCENIEM WOKALU , NAUKA PIOSENEK, PUBLICZNE PREZENTACJE CHĘTNYCH UCZESTNIKÓW – czas ok. 60 minut
W tej części na każdym spotkaniu będą poruszane różne zagadnienia, najczęściej w formie wykładu – prezentacji. Co drugie spotkanie będzie przeznaczane na pracę indywidualną z uczestnikami.
Wstępna lista tematów do IV części zajęć, na czerwono zaznaczane są tematy pozostałe do omówienia:
1. Uwagi na temat wizerunku scenicznego i zachowania przed publicznością.
2. Dobór repertuaru.
3. Praca z mikrofonem.
4. Próba znalezienia odpowiedniej interpretacji piosenki.
5. Wskazanie niedoskonałości warsztatowych i próba ich eliminacji.
6. Elementy mające wpływ na udany występ na festiwalach.
7. Nauka wspólnych piosenek (zbiorówek).
8. Higiena głosu, sposoby radzenia sobie z niedyspozycją głosu.
9. Stres, jak radzić sobie z przeszkadzającą tremą.
10. Najczęściej popełniane błędy techniczne – wyszczególnienie.
11. Najczęściej popełniane błędy dykcyjne i językowe.
12. Poprawny oddech przeponowo-żebrowy (wykład z prezentacją).
13. Prezentacja programów komputerowych niezbędnych dla wokalistów.
Kawiarnia dla dzieci Nutka Café oraz Klub Edukacji Muzycznej DO-RE-MI-FA
Zapraszamy do Klubu Edukacji Muzycznej "DO-RE-MI-FA. Muzyka i ja". W ciepłej, rodzinnej atmosferze umuzykalniamy maluszki – już od 6. miesiąca życia. Dla nieco większych dzieci proponujemy zajęcia popołudniowe w przedszkolu muzycznym orazindywidualne lekcje gry na instrumentach (fortepian, …
ul. Obozowa 82A,
600 068 808; 606 607 826
info@nutkacafe.pl
http://www.nutkacafe.pl